Dafina Zeqiri - DURO

Thirr në Linja e Jetës: 0800 12345
Ditarët e Depresionit

Bzzz Entertainment - smarturl.it/Bzzz
Stream/Download - smarturl.it/Dafina-DURO
Follow @Dafina Zeqiri - smarturl.it/DafinaZeqiri
Music/Melody line: Dafina Zeqiri
Lyrics by: Elinel
Prod by: Rzon & Pllumb
Video by: ENTERMEDIA
Published by: Bzzz
Cast: Adriana Matoshi, Lum Veseli, Ira Asllani, Drin Lumi

Follow My Playlist on @Spotify
smarturl.it/ItsMeDafinaZeqiri

“ 𝑫𝒂𝒇𝒊𝒏ë 𝒎𝒐𝒋 “ Album coming soon.......

© ℗ Moneyz & Bzzz Entertainment

‘Duro’
Je tu u distancu
Se t'kane lendu
Je tu u distancu
Se t'kane largu
Dhimbja
Duro duro ktheje n'force cdo lot
Duro duro vec edhe pak
Duro duro
Duro vec edhe pak
Kane mu tha edhe lotet n'jastak
Duro Duro vec edhe pak
Po vijne dite t'mira te ti
Ton' keto veshtiresi
Sa peshojne e di
Jom kon' une si ti
Pa fuqi jom ni
Jom m'shel mrena
Vec une edhe menja jem
Tu shku tu u distancu
Tu u ru mos mu lendu
Po duro
Se nuk ka
Jo nuk ka
Tjeter s'ka

Dhimbja
Duro duro ktheje n'force cdo lot
Duro duro vec edhe pak
Duro duro
Duro vec edhe pak
Kane mu tha edhe lotet n'jastak
Duro Duro vec edhe pak
Po vijne dite t'mira te ti
S'shkon me pranga jo
S'bon me kajt mo ja
E ftoft osht' bota ja
Lufto per andrra
Se kom pune me ty
Kete e kom shkru per ty
Edhe nese ti s'don kom pune me ty
Jom ketu per ty
Du me ta thy kete dry e zingjirin prej dore ty
Ti duro
Ti qe munesh duro
Veten maje
O duro

Dhimbja
Duro duro ktheje n'force cdo lot
Duro duro vec edhe pak
Duro duro
Duro vec edhe pak
Kane mu tha edhe lotet n'jastak
Duro Duro vec edhe pak
Po vijne dite t'mira te ti

#DURO #DafinaZeqiri #Bzzz

Shkarko

Shikime
17,142,063

Komente

 • #frankfurt #freepalestine #freepalestine #freepalestine #freepalestine #freepalestine #freepalestine #freepalestine #freepalestine #EIDMUBARAK #FREEPALESTİNE #FREEPALESTİNE #FRANKFURT HUMANGEBENSIEANTWORT#FRANKFURT #FREEPALESTİNE #KINDERGESTORBEN#FRANKFURT

  die brüder philfreddie brüder philfred3 orë më parë
 • depresioni dhe dhuna eshte nje nga semundjet me te keqia per njerezimin ... dhe ke ne eshte e shumet dhe heshtin nga frika

  antonela sheraantonela shera4 orë më parë
 • Eres la mejor Dafina me encanta tu manera de ser tan talentosa wowwwwww ❤️❤️❤️❤️👌👌👌👌

  ik padaik pada5 orë më parë
 • my favorite song i love this song 💖💖💖💖💖💖👑

  edit for youedit for you5 orë më parë
 • Si ka mundsi asnji kenge e Dafines nuk del deshtim, tgjitha jane sukses

  CUKUR SHQIP - SEZONI 4CUKUR SHQIP - SEZONI 410 orë më parë
 • Bravo davina 🤩🤩🤩. TË LUMTË

  Tigges LippesTigges Lippes12 orë më parë
 • Ti gjjalë je shum gjina

  Sara MalokuSara Maloku15 orë më parë
 • Turn the cc (subtitle) on if you don't understand Albanian ❤

  someone Vsomeone V16 orë më parë
 • Danke ❤

  Ergin KayaErgin KayaDitë më parë
 • Bravo Dafi me kete keng. Kjo keng nuk vdes kur. Durimi eshte si shpresa qe nuk vdes kur kush duron fiton

  Alda NikuAlda NikuDitë më parë
 • Kenge fantastike👏🏻👏🏻👏🏻 Dafina ke stil te jashtezakonshem , dallohesh lehte prej te tjerave.🍀💐

  Arlinda SefaArlinda SefaDitë më parë
 • Super kenge, bravo❤🕊

  Dessy VDessy VDitë më parë
 • Kjo kêng na jep nje mësim😍😍😇

  Tyrurururry EusjsjsjdjdjdTyrurururry EusjsjsjdjdjdDitë më parë
 • I love this song 🔥💓😊

  Minj Max VlogMinj Max VlogDitë më parë
 • I love you family

  luli kosovaluli kosovaDitë më parë
 • ❤🇧🇬❤✌🤗

  Ivanova LuydmilaIvanova LuydmilaDitë më parë
 • Per momentin e degjoj shum kët këng dhe qaj me shpirt. Sepse edhe une jam ra ne Depresione. Kam duru shum , mendojsha edhe per vetvrasje. Por kur tkish durim Zoti ti qon tanat tmira. Tash jam e lumtur por apet si apet ka njerz se ta dojn Tkeqen.

  Flora AvdyliFlora AvdyliDitë më parë
  • Mendo pozitivisht asnje here mos u dorëzo nje here e ke mundësin ta jetosh kete bote

   Klaudio selenicaKlaudio selenica12 orë më parë
 • Dafina Diva Shqiptare e Muzikes

  Elidon JakuElidon JakuDitë më parë
 • 💋👄💋👄💋👄💚💜💚💜💚💜💚💜💚💜💚💚💜💚💜💚💜💚💜💚💚💜💔

  AELA ELAAELA ELADitë më parë
 • Si perhere.Super..

  evelina xhametaevelina xhameta2 ditë më parë
 • I love you

  Luljeta MushicaLuljeta Mushica2 ditë më parë
 • Erdin MemetiErdin Memeti2 ditë më parë
 • 🥺🥺🥺🥺

  Besarta KrasniqiBesarta Krasniqi2 ditë më parë
 • Dafin je ❤❤❤

  Gazmend DragociGazmend Dragoci2 ditë më parë
 • Duro duro por nganjeher dhe lodhesh te vjen shpirti ne maje te hundes detyrohesh me kry mekat dhe ne muj ramazani...por sja del dot 😪😪😪 sikur vijne dite me te errta

  no nameno name2 ditë më parë
 • 😪😪😪😪😪😪😪😪😪😪😪👍😥😥😥😥😥💔💔💔💔💔💔❤🙂🙂🙂🙂🙂🤣😔

  Arben MisiniArben Misini2 ditë më parë
 • After the Queen of England, you're my Queen❤️💜🖤

  Ben sallakuBen sallaku3 ditë më parë
 • prej zemres tplast eke bo ket keng duroo.weq edhe pak po win dit tmira per ty

  Lirim avdiuLirim avdiu3 ditë më parë
 • Maintenant je suis pas

  Naby GuNaby Gu3 ditë më parë
 • Dafina Never disappointed .. Beautiful like allways... song move me

  JaGnaDoJaGnaDo3 ditë më parë
 • Super hit

  Anxhi AnxhiAnxhi Anxhi3 ditë më parë
 • Super keng

  Anxhi AnxhiAnxhi Anxhi3 ditë më parë
 • 💜💜💜💜💜

  Amar IsufiAmar Isufi3 ditë më parë
 • ❤🇦🇱

  KleaAjanJon BytyqiKleaAjanJon Bytyqi3 ditë më parë
 • o zot sa bukur

  estrelia arjaniestrelia arjani4 ditë më parë
 • Shum kong me fjal domethanse brawo Daffi

  Robert RrustemiRobert Rrustemi4 ditë më parë
 • Dafian të dua

  Elsa playz roblox playerElsa playz roblox player4 ditë më parë
 • 🥰😍🤩😘💝💖❤🌹💐⚘🌺🎵🎼🎶🇦🇱

  Kejda LionelKejda Lionel4 ditë më parë
 • 👌🏻👍🏻

  Rabie AbdiuRabie Abdiu4 ditë më parë
 • 😍😍😍😍😍😍😍😍😍😍😍😍😍😍😍😍😍😍😍😍😍😍😍😍😍😍😍😍😍😍😍😍😍😍😍😍😍😍😍😍😍😍😍😍😍😍😍😍😍😍😍😍😍😍😍😍😍😍😍😍😍😍😍😍😍

  Lorena OsmanajLorena Osmanaj4 ditë më parë
 • I feel the Pain in her word's💜

  Mirsade DzeljadiniMirsade Dzeljadini4 ditë më parë
 • Tlumt shum mir 10here dit engoj

  Hamide HyseniHamide Hyseni4 ditë më parë
 • BRAVO qe je munuar per ti thene depresjonit stesit e qdo gjeje tjeter ik . Depresjoni , ankthi , frika , dhuna duhen te dalen nje dite . Ti Dafin e dhe ket mesazh dhe kjo keng nuk do vdes kurre , ti ju ke dhene nje arsye me shume njerzve per te jetuar 👏👏👏👌

  pegi sulstarovapegi sulstarova4 ditë më parë
 • Te lumt dafin me e famshmja

  Mentor CaraMentor Cara4 ditë më parë
 • Φωνάρα μου 😘😘❤️💎👑

  kostandina nndinakostandina nndina4 ditë më parë
 • 💔🥺😢😢

  kostandina nndinakostandina nndina4 ditë më parë
 • Eit77te7rr❤

  Syleme SmajliSyleme Smajli4 ditë më parë
 • Oo veq mjalt qe sje ka qet prej gojés per bes ska mat fort se ti!!🙏 👏

  T. B. AT. B. A5 ditë më parë
 • Bravo dafina nje mesazh per te gjith qe e gjejn vetin per ket keng duro jeta asht e bukur duhet me u perball si per mir dhe si per te keqe veq zdut mu derzu lufto 💪☝😍💝

  Ervin PreciErvin Preci5 ditë më parë
 • Të dua Dafina ❤❤❤❤❤

  Kela OzuniKela Ozuni5 ditë më parë
 • Ti je cdo gje per mua tdu pamas muzikat e tua jan plot vler ashtu sic je dhe ti vet😍e vertet lufto per endrrat e tua😘

  Dafina&FinemDafina&Finem5 ditë më parë
 • Me dem ci day I samanta djemajli😍

  Samanta DjemajliSamanta Djemajli5 ditë më parë
 • Hc i7lpvop

  Flamur MorinaFlamur Morina5 ditë më parë
 • ❤❤❤❤❤❤❤❤😍❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤

  Amar IsufiAmar Isufi5 ditë më parë
 • 0:22 kqyrja tattoon ngisht tmesit dafines, nese e kqyr Cukurin you know .

  BLue BL00DBLue BL00D5 ditë më parë
  • Cka dmth

   alettas lalettas l2 ditë më parë
 • shum e mir dhe e rendesishme esht mesaxhi kesaj konges!

  Martina ShehuMartina Shehu5 ditë më parë
 • Shume bukur

  ilia drugailia druga5 ditë më parë
 • Shm bukur me bkr nk ke ku shkon

  Enxhi BallaEnxhi Balla5 ditë më parë
 • Si gjithmon Dafi e zonja per me bere keng perfekte dhe te goditura Me sa degjoj eshte ok vetem se live do me pelqente me e degjuar per me konfirmuar zerin e mrekullushem qe i del ne cd

  Elona MuciciElona Mucici6 ditë më parë
 • Kerka hiq jeni Adelina Big mama Ermali Zafina dil te dera coco & Blero Gezuar 2017

  Bere KSMSBere KSMS6 ditë më parë
 • Ka ze te bukure,Dafi

  Nertila LycyreNertila Lycyre6 ditë më parë
 • 💔💔💔💔💔💔💔💔💔💔💔💔💔💔💔💔💔💔💔💔💔💔💔💔💔💔💔💔💔💔💔💔💔💔💔💔💔💔💔💔💔💔💔💔💔💔💔💔💔💔💔💔💔💔💔💔💔💔💔💔💔💔💔💔💔💔💔💔💔💔💔💔 qaje me lote

  Belto BeltobeltoBelto Beltobelto6 ditë më parë
 • 💔💔💔💔💔💔💔💔💔💔💔💔💔

  Belto BeltobeltoBelto Beltobelto6 ditë më parë
 • Diva e muzikes 👸👸❤❤😍😍

  Elsa PashkajElsa Pashkaj6 ditë më parë
 • 😘😘😘😘

  dafina mucidafina muci6 ditë më parë
 • Hahahahahav

  erblina Ramadanierblina Ramadani6 ditë më parë
 • Kënge shumë e mirë me tekst përfekt. Ka shumë njerz që kanë nevojë me ndëgju këtë këngë. Mendoj se shumë njerzve ju ki ndihmu më këtë super tekst. 💪

  Pranke BroPranke Bro6 ditë më parë
 • Uhjhrr

  Sose RashkajSose Rashkaj6 ditë më parë
 • Mua me beri te ndihesha mire Te lumte Dafina !🙌

  DARK ERROR 女DARK ERROR 女6 ditë më parë
 • Me ka pelqyer shumm kjo keng❤️❤️❤️

  rinesa Vuniqirinesa Vuniqi6 ditë më parë
 • Shume bukur bravo

  Erzan QejvaniErzan Qejvani6 ditë më parë
 • Te dua

  Nermin ShehiNermin Shehi6 ditë më parë
 • Shum bukur Bravo dafin e ki arrit Gjith boten

  Arjeta KastratiArjeta Kastrati7 ditë më parë
 • 😭😭😭😭edhe durimi te mbaron ndonje her sepse jeta sidomos ketu ne shqipri eshte shum e veshtir po le te shpresom se zoti do ne sjell dit te mira 🙏🙏🙏🙏🙏🙏💖

  Kasema RitaKasema Rita7 ditë më parë
  • @ak. Pse Ju t Ks I doni shqiptart ? Un nuk thash sdu as1 person t ks se kam 10 vjet qe i njoh Ju fal nesh ju ka njohur eurpa Kshuqe kto fjal i nxjerr kot prej goje se sdin

   Landi SulejmaniLandi Sulejmani14 orë më parë
  • @Landi Sulejmani Në KS ka katundar primitiva e po ashtu edhe njerz shum të mirë. Une kam qene shum here dhe gjithkund ne shqiperi dhe Evropë dhe gjith kam ndegju si ju nga Shqipëria flisni keq për Kosovaret. Madje Evropianet thojn: si esht e mundur që ju kosovarët e quani veten shqiptar, po ata nga Shqipëria thojn, Kosovaret nuk jan shqiptar. Unë kam dashur Shqipërin, por tash e kuptova që ju jeni vërtet njerz të kqij.

   ak.ak.14 orë më parë
  • @ak. Ti thjesht je qytetar i ks Mos m trego mue turistat se kam 3 Hotele dhe i njoh mir ks 90% I Dua Dhe M"Dojn Tek Ky 10% Hin dhe ti qe sna doni

   Landi SulejmaniLandi Sulejmani15 orë më parë
  • @ak. Ne spo gjykojm apo bullizojm nerzit Ato qe skan arsye ekonomike me ardh per pushime trrijn ne shtepi tjetri ka dal me fitu pare me ushqy fmijt 3 muj jan vere

   Landi SulejmaniLandi Sulejmani15 orë më parë
  • @Landi Sulejmani e sipas teje a duhet tash të bullizohet apo urrehet një njeri që nuk ka lekë apo shije. Thjesht mos gjykoni askënd, se 1 dite edhe juve do tju gjykoj dikush. Karma

   ak.ak.15 orë më parë
 • 👍👍👍👍👍👍

  Mateo MethoxhaMateo Methoxha7 ditë më parë
 • i think , reality in my contry have problem, Duro its my himn in my hart ,😥♥️

  Pancho DasilvaPancho Dasilva7 ditë më parë
 • Woooo

  anti CLUBanti CLUB7 ditë më parë
 • 👌🏻

  fetah thaqifetah thaqi7 ditë më parë
 • Great song ❤❤ ❤❤

  Mirela SakicMirela Sakic7 ditë më parë
 • 108k big star

  charli Dameliocharli Damelio7 ditë më parë
 • 105k

  charli Dameliocharli Damelio7 ditë më parë
 • Super mega hit bravo😍😍😍

  edison rekaedison reka7 ditë më parë
 • Qe 20 vjet ne treg, dhe akoma sjell hite!! 💥🔥

  LOGAN OFFICIALLOGAN OFFICIAL7 ditë më parë
 • Suksese 🤗🤗

  Era KameriEra Kameri8 ditë më parë
 • Dora valla dafin 😂😂😂😂😂 po miir ekii boo valla ❤❤❤❤💋💋💋

  Ramiz KrasniiRamiz Krasnii8 ditë më parë
 • Dafina je këngëtare e shkëlqyeshme

  Hamide KastratiHamide Kastrati8 ditë më parë
 • Sa e mir dafin je

  Shpresa KalimashiShpresa Kalimashi8 ditë më parë
 • 15M 1 month ago😋😋😊

  a 5ia 5i8 ditë më parë
 • Duro veç edhe pak ❤❤❤❤🔥🔥🔥😍🔥😍😍🔥🔥😍🔥😍😍🔥😍🔥

  a 5ia 5i8 ditë më parë
 • 2021 hala ngohet ♥

  blaka88 Blakablaka88 Blaka8 ditë më parë
 • 💎❣😁💌❤👄🎀❤♠️

  Almedina OsmaniAlmedina Osmani8 ditë më parë
 • ❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤💌💌💌💌💌💌💌💌💌💌💌💌💌🎀🎀🎀🎀🎀🎀🎀🎀🎀🎀🎀🎀🎀♠️♠️♠️♠️♠️♠️♠️♠️♠️♠️♠️♠️♠️♠️♠️♠️♠️♠️♠️♠️♠️♠️♠️♠️♠️♠️

  Almedina OsmaniAlmedina Osmani8 ditë më parë
  • 💙❤

   Almedina OsmaniAlmedina Osmani8 ditë më parë
 • Habitem kur shohim ne Eurovision keng te cilat nuk kan piken e kuptimit si ne tekst ashtu dhe ne interpretim.Kjo keng esht per Eurovision sepse ka nje mesazh qe vlen per te gjith.

  bebusja otebebusja ote8 ditë më parë
  • L

   Vanesita XhufkaVanesita XhufkaDitë më parë
  • @That's Funny 🤪🤣🤣🤣🤣🤣

   Ushtria Çlirimtare Kosoves UÇKUshtria Çlirimtare Kosoves UÇK4 ditë më parë
  • Po e vertet po ska ze ta kendoje live kjo esht e keqja

   That's FunnyThat's Funny6 ditë më parë
 • Love the your family and friends and you

  Halimi BehareHalimi Behare8 ditë më parë
 • Love from Canada 🇨🇦

  Andy MorrisAndy Morris9 ditë më parë
 • Duro,edhe sa,derisa te jete fundi per ate femer qe eshte gjithe shenja ne trup,e duhet prap te duroje edhe pak???? Duhet dhene force per te ec para e jo per te duruar edhe pak sa te vijne ditet e mira

  andiola kondiandiola kondi9 ditë më parë
 • Qe si muzik mka pelqy asht shum e bukur

  Adam KajaAdam Kaja9 ditë më parë
 • Queen🖤⚡️

  Bukurijeee ysssBukurijeee ysss9 ditë më parë
 • 🍅🍅🍅🍅🍅🍅🍅🍅🍅🍅

  Edison ShehuEdison Shehu9 ditë më parë
 • rizuana 5 14 era siari 5

  Skender ReçicaSkender Reçica9 ditë më parë