Kenge Moj - Juliana Pasha & Ervis Behari - Nata finale - Vizion Plus

www.vizionplus.tv
kengemoj
kenge_moj
vizionplustv
VizionPlusTV
VizionPlusTV

Ne momentin e pazakonte qe po jetojme, Vizion Plus ben bashke te gjithe artistet shqiptare nen moton “Ti Gezohemi Jetes!”. “Kenge moj” superproduksioni muzikor i vitit starton ne Vizion Plus duke bere bashke zerat me te njohur te muzikes shqiptare.
Treshja tashme e njohur Pandi Laço, Bledi Laço dhe Adrian Hila, nen drejtimin e kengetares dhe moderatores se njohur Klea Huta, sjellin formatin televiziv origjinal qe do te kete ne bosht te tij muziken shqiptare - Ate popullore dhe qytetare, ate folklorike si dhe ate te kultivuar.
Spektakli synon te realizoje nje udhetim ne te gjithe pejsazhin muzikor shqiptar, duke patur parasysh zhanret, rrymat, traditen, personazhet, autoret, tematikat, eventet dhe do te jete i strukturuar sipas nje forme te qarte si ne vijim.
Eshte ne prestigjin dhe mundesite e nje televizioni kombetar dhe prestigjioz si Vizion Plus per te realizuar nje projekt kaq te madh, I cili merr persiper te beje historine e kenges shqiptare, qe ne gjeneze e deri ne ditet tona.


------------------------------------------------------------------
Subscribe: alnick.info...

Shkarko

Shikime
2,179,068

Komente

 • Bravo Juliana!

  Ajet KumanakuAjet Kumanaku3 orë më parë
 • Shummm bukur

  Mimoza VishkulliMimoza Vishkulli7 orë më parë
 • All albanian “epirotic” songs share one single melody. Just listen to them; they’re are all one tune with maybe slight variations and the tune a pop modern melody.

  Mihali PreftiMihali PreftiDitë më parë
 • Tılumtı şummirıkenkıt

  Ayten DikenlerAyten Dikenler2 ditë më parë
 • 😀

  enea chanelenea chanel2 ditë më parë
 • Z Z

  Lejda RamoLejda Ramo4 ditë më parë
 • Bravooo

  Mandi OfficialMandi Official4 ditë më parë
 • Ju pershdes nga Italia jeni tè mrekullueshem

  Zija GrecaZija Greca6 ditë më parë
 • Nice♥️♥️♥️🥀⭐♥️🌟🥀♥️

  kostandina nndinakostandina nndina6 ditë më parë
 • Natasha OlldashiNatasha Olldashi7 ditë më parë
 • Jeni sh te mir

  Natasha OlldashiNatasha Olldashi7 ditë më parë
 • 🌟🌟🌟👏👏👏👏

  Elsa DrekaElsa Dreka8 ditë më parë
 • Brav0000000000000

  Eliverta TabakuEliverta Tabaku9 ditë më parë
 • Ju lumte goja bravooo

  Αννα ΚολασηΑννα Κολαση10 ditë më parë
 • Juljane dhe ervisi jeni te dybilbilat e shqiperis ju degjoje per dite suksese.

  sulejman saljasulejman salja10 ditë më parë
 • l

  Alba BendajAlba Bendaj10 ditë më parë
 • Jeni shum te mir

  aurel dautiaurel dauti11 ditë më parë
 • Bravo ju të dy

  Ermira NovruzajErmira Novruzaj12 ditë më parë
 • Fiorelo KolaFiorelo Kola14 ditë më parë
 • Zoti te bekofte Juliana Pasha shume e bukur kenga

  Shpresa MucaShpresa Muca18 ditë më parë
 • Ervis Behari je yll ,lum kush te ka ,dhe Juliana kengetare shume e mire

  Eliverta TabakuEliverta Tabaku19 ditë më parë
 • Të kendofte zemra Ervis vllai respekt

  Elton KananiElton Kanani19 ditë më parë
 • Ervis Behari super kengetar

  JOQ JULIJOQ JULI19 ditë më parë
 • Bravo super keng jeni te mbrekullieshem

  Anila DuleAnila Dule20 ditë më parë
 • Eshte shume e arritur nga te dy ju bravo ju qoft 🔥🔥🔥🔥🔥

  Jovan QalliajJovan Qalliaj21 ditë më parë
 • Super kengetar dhe Ervisi

  Aurora RrustemajAurora Rrustemaj21 ditë më parë
 • Ne kete emision kuptova qe Juliana esht nje super kengetare

  Aurora RrustemajAurora Rrustemaj21 ditë më parë
 • Zemra ju këndoftë ,Respekt për të gjithë ju ., një përpjeke për ruajtjen dhe përcjelljen e vlerave të tabanit, .

  Dashamir MuçaDashamir Muça21 ditë më parë
 • 👏👏🔥🔥🔥🇦🇱🇦🇱🇦🇱❤️

  Proud to be ALBANIANProud to be ALBANIAN22 ditë më parë
 • 👏👏👏👏👏👏

  Ana BardhushiAna Bardhushi23 ditë më parë
 • Bravo ukendofte zemra

  Alesio AmbraAlesio Ambra23 ditë më parë
 • Ju kendofte zemra perhera! Juljana dhe ervisi jeni te papare,po ashtu dhe orkestra fantastike" klarinetaristi" perfekt! Bravoo

  Marjus VeliMarjus Veli24 ditë më parë
 • Je njesh

  Klajdi NdreuKlajdi Ndreu24 ditë më parë
 • Sa bukur qe kendoni me kenaqet shpirtin jini shume te mire❤⭐💋🌷❤⭐💋🌷❤⭐💋🌷❤⭐💋🌷

  adela peciadela peci25 ditë më parë
 • hallall jua beft zoti ..na shqyhet zemren ..ju dua

  a. bobia. bobi26 ditë më parë
 • Jeni te mrekullueshem ju te dy por klarineta ne lartesine e duhur u kenaqa kur po e ndigjoja.

  Vlash MarkajVlash Markaj27 ditë më parë
 • Shum kenge bukur

  Elda çelaElda çela27 ditë më parë
 • Ju këndoftë zemra ♥️bekime 🙏

  Myrvete HamzaMyrvete Hamza27 ditë më parë
 • 💃💃💃👏👏

  Teuta SeferiTeuta Seferi27 ditë më parë
 • TE LUMTE GOJA MOJ PATRIOTÈ RESPEKTE

  met rrushimet rrushi28 ditë më parë
 • TE LUMTE GOJA MOJ PATRIOTÈ RESPEKTE

  met rrushimet rrushi28 ditë më parë
 • TE LUMTE GOJA MOJ PATRIOTÈ RESPEKTE

  met rrushimet rrushi28 ditë më parë
 • bravo. na. kernaqet. ukendofte. zemra

  manuela zdravamanuela zdrava28 ditë më parë
 • Super 😘 duet bravo 👏 qe te dyve🇦🇱🇦🇱🌹🌹

  Eleftheria MitsiEleftheria Mitsi28 ditë më parë
 • .

  Nefo KengaNefo Kenga28 ditë më parë
 • Bravo Ervis dhe Juliana

  Ballsh BallshBallsh Ballsh29 ditë më parë
 • Juli je dive

  Violeta SevoVioleta Sevo29 ditë më parë
 • O ervis je si shpirt ze brilant

  Violeta SevoVioleta Sevo29 ditë më parë
 • .αλλυτσ .. ε στα

  Zana LaziZana LaziMuaj më parë
 • Shum bukur te dy juljana shum prefesjoniste

  Serxho VloreSerxho VloreMuaj më parë
 • 👏👏👏💃💃💃👏👏💃💃🔥🔥🔥👑👑👑🌟🌟🌟🌟🌹

  anila spahoanila spahoMuaj më parë
 • Ervis Behari je nji yll i bukur Je nji kengetar me zerin si bilbil Bravo Ervis lart e me lart shkofsh

  Tana RrapaTana RrapaMuaj më parë
 • Poyq hjbjbuhg hkbbhjg hkbgbihg njbbhjhbgj jb ihgghighibh jbbuihgu nbjbbhigg hibgbbg jkbuibyy vbbvhbgfgvch. Gfnbrgg bfchghf gfhgfh gfnbrgg nfgn. Gvnfgh gfhgfh. Rnrvg. Gfnbrgg. Gfbfdfd trnrgg gfhhh. Bvngf vcbbfgfgbg gvnfg. Gvnfgh fgbbfgghb. Fgnfgh. Gvnhgn g ffgb 🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱💋💋💋💋💋💋💋💋💋💋💋🎂🎂🎂🎂🎂🎂🎂🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉💌💌💌💌💌💌💌💌💌💌💌💌💌💌💌💌💌💌💌💌👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇💪💪💪💪💪💪💪💪💪💪🌲🌲🌲🌲🌲🌲🌲❤️❤️❤️🎁🎁🎁🎁🎁🎁🎁🎂🎂🎂🎂🎂🎂🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱

  Bala LazimeBala LazimeMuaj më parë
 • Yje o sa bukur kendoni na kenaqet

  Lushi BabaLushi BabaMuaj më parë
 • Ju lumte te dyve ! Na kenaqet shume ,na u duk vetja ne dasme se na kish munguar shume .

  Liljana ZemaLiljana ZemaMuaj më parë
 • Yje jeni....⭐️⭐️⭐️ Ju lumte goja o zot

  Bashkim BruciBashkim BruciMuaj më parë
 • Te lumte goja

  Dashke BraimllariDashke BraimllariMuaj më parë
 • krenaria e patosit albano kapllanaj

  Elis LamajElis LamajMuaj më parë
 • Faleminderit,ma mbushet shpirtin. Shumë bukur,të dy na kënaqët.

  Lavdim HaznaLavdim HaznaMuaj më parë
 • Te keqen te zerit o Ervis. Te keqen te zerit moj Juli! Mos vdekshi kurre.

  Piera MatteoniPiera MatteoniMuaj më parë
 • Fs5

  Sonila BuziSonila BuziMuaj më parë
 • Ju pershendes nga italia

  Sanije SanijeSanije SanijeMuaj më parë
 • Ju lumtë goja👏👏👏👏

  Ari AllkjaAri AllkjaMuaj më parë
 • Muzika me pelqen 10 ytub

  Emiljano PetoEmiljano PetoMuaj më parë
 • Aman sa keni kërcyer i keni lëruar fen

  Reio o sa e kercej kete leng MacokuReio o sa e kercej kete leng MacokuMuaj më parë
 • Keta te kenaqin👏👏👏👏

  Mos fol kot se flet kotMos fol kot se flet kotMuaj më parë
 • JULIANA DHE ERVIS JINI DY BILBILA JU LUMT ZERI MBARSI PACI NE JETE..

  Petro DakaPetro DakaMuaj më parë
 • Ju lumte goja jeni nje duet 1 bravoooo

  Miri 8Miri 8Muaj më parë
 • Sa bukur na kenaqet me kto kenge 😍

  Anxhela KurtiAnxhela KurtiMuaj më parë
 • Vallenghithshqi0ri n

  Din MukaDin MukaMuaj më parë
 • Duet i bukur! 🌻⭐❤️❤️

  Halil MamicaHalil MamicaMuaj më parë
 • JENI DYSHE E MBREKULLUESHME

  Andon LlupoAndon LlupoMuaj më parë
 • Keta 400 qe nuk e pelqejne do jene shurdhuar nga veshet me siguri.

  Ramazan DervishiRamazan DervishiMuaj më parë
  • OK , Ramazan e keni qelluar

   Besnik BreguBesnik BreguMuaj më parë
 • Bravo evis ,ta mbante dikush tjeter kengen ,se me juljanen nuk pershtatet fare sa per reklam esht kjo.ku ka ze kjoo,evis nje bravoooooooooooo👌

  Ardiola PriftiArdiola PriftiMuaj më parë
  • Ca po thua Juliana eshte e madhe fare, ku le kenge pa kenduar ajo nga jugu ne veri i qan.

   Mos fol kot se flet kotMos fol kot se flet kotMuaj më parë
 • Kemi degjuar dyete po si ky kaq bukur jo BRAVO BRAVO BRAVO

  Bosi BosiBosi BosiMuaj më parë
 • Bravo na kenaqet na mbushen syt me lot u kendofte shpirti e zemra o 🙏

  Bosi BosiBosi BosiMuaj më parë
 • Super na kenaqet ju lumte goja

  arta shoriaarta shoriaMuaj më parë
 • Ju kendofte zemra gjithmone !!!!❤❤❤

  Gjon KodriGjon KodriMuaj më parë
 • Dueti me i bukur ju lumte goja zemra ju kendofte gjithe jeten jeni me te miret 🙏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏

  Elisa BrakaElisa BrakaMuaj më parë
 • E kam then per kte djal eshte talent i lindur live e nk stonon fare

  Djali MallakastriotëDjali MallakastriotëMuaj më parë
 • Nuk esh Ervis behari ber dasem live....per na nje keng ne studio po...ata qe din na muzuka do me kuptojn.....nuk ka ze per live

  Johnny RrokajJohnny RrokajMuaj më parë
 • 👏👏❤❤💃

  xhiulia xhoxhaxhiulia xhoxhaMuaj më parë
 • Vis Behari me ka habitur. Bravo dhe larte e me larte. Juliana thjesht artiste

  Genious 1Genious 1Muaj më parë
  • 5ytt5

   genti borakugenti boraku14 ditë më parë
 • Ju lumt gaja

  Kam minutes MatKam minutes MatMuaj më parë
 • Orkestra me e mirw dhe elvisi dhe juljana nuk ngopemi qe ju degjojm gjith diten na kenaqey

  Lili ArapiLili ArapiMuaj më parë
 • U kendoft zemra Zoti u bekoft

  EliozeEliozeMuaj më parë
 • Te lumte goja o djale se na kenaqe

  Baki DostiBaki DostiMuaj më parë
 • Vertet a do mi shohesh syte moj nena ime, 4 vjet pa e takuar 😔

  Gerta ThanasiGerta ThanasiMuaj më parë
 • Ah mos vdekshit kurre.ju dhe kenget popullore Shqiptare. Poshte hajdutet e qelbesirat e korruptuar ,qe se lane Shqiperine te ecte perpara.rrofshin traditat tona.kaq kisha un.

  Ritvan RrapiRitvan RrapiMuaj më parë
 • te petkryer

  Luan BerberiLuan BerberiMuaj më parë
 • 🌟🌟👏👏🇦🇱

  Fatima IsmailiFatima IsmailiMuaj më parë
 • Ju lumte ajo goja qe te dyve visi super❤️

  Ανδέας ΜήτσηςΑνδέας ΜήτσηςMuaj më parë
 • Do na mungoj ky emision 😑😑

  ꧁Ald' daa꧂꧁Ald' daa꧂Muaj më parë
 • Oh sa kenaqem kur i degjoj nk ngopem bravo bravo o yje

  erxsi-fanerxsi-fanMuaj më parë
 • Visi ta befte zoti rrugen drite kudoqe te hedhesh hapin dukesh djale flori dhe me talent te persosur

  Margarita ThatcherMargarita ThatcherMuaj më parë
 • na kenaqet

  Anduela LahoAnduela LahoMuaj më parë
 • Super interpretim nga dy bilbilat e shqiperise , na kenaqet ! Super edhe orkestra e ka qare fare ! Zoti ju bekofte ! 🙏🏻

  Ina DinellariIna DinellariMuaj më parë
 • Na kenaqet shpirtin ,ju jeni ilaci i kovid19

  Lel LmaoLel LmaoMuaj më parë
 • Ju lumte gojaaaa ju kendofte zemra.

  soiung toiuesoiung toiueMuaj më parë
 • Jeni yjet e kenges shqiptare bravo bravo

  Lirie HyseniLirie HyseniMuaj më parë