Mariola & Jurgen Kacani - O ju djem që çatë detin (Official Video 4K)

Facebook: ArkivaShqip
Instagram: arkivashqip
Teksti nga 01:06 - ZAHO BALILI
Orkestrimi: Vani Rushiti
Klarinet: Maldin Avduli
Video By: Folklorit.tv
M.U.A: Sageri
Styling: Blerina Ceraku Bc. Designer
Gelosia Jewelry
Available on:
Spotify: open.spotify.com/album/5wPnOIEi54D43dIm4Pv76O
iTunes: music.apple.com/us/album/o-ju-djem-q%C3%AB-%C3%A7at%C3%AB-detin-feat-jurgen-kacani-single/1551328431

Shkarko

Shikime
810,459

Komente

 • Ah cousin Jurgu me mariola shum e mir ushta kenga ❤️❤️❤️❤️❤️❤️🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇲🇰🇲🇰🇲🇰🇲🇰🇲🇰🇲🇰🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇺🇲🇺🇲🇺🇲🇺🇲🇺🇲🇺🇲

  Afrim Sedat TairiAfrim Sedat Tairi12 ditë më parë
 • Jeni te mrekullueshem ❤😘

  Djana IsmailiDjana Ismaili14 ditë më parë
 • Rengjethese

  Kledis XhafaKledis XhafaMuaj më parë
 • Ju faleminderit nga zemra 🙏 Jane komentet tuaja pozitive dhe mbeshtetja juaj e madhe qe na motivon per te sjell gjithmon materiale te bukura 👍 Ju urojme vetem te mira ne familjet tuaja Mariola & Jurgeni

  MariolaJurgen KacaniMariolaJurgen KacaniMuaj më parë
 • Here e pare qe me pelqyet shum,,bravo e keni qare fare kete kenge!!!

  Lavdos KodeliLavdos KodeliMuaj më parë
 • Bravo me te miret jeni sukses sa me lart

  Arber CanajArber CanajMuaj më parë
 • nice thank you to share

  Jannahmazing!Jannahmazing!Muaj më parë
 • Thjesht super keng na preket 😭😭😭

  anxhela Denis 06.07.2019anxhela Denis 06.07.2019Muaj më parë
 • Te kedofte zemra

  Polikseni SeniPolikseni SeniMuaj më parë
 • Nostalgji per ne qe jemi neper kurbet dhe degjojm kte keg faleminderit qe na kujtoni se kurbeti sesht i leht per asnje.

  Gaming YTGaming YTMuaj më parë
 • O zot se na bete te qajme se e kemi te gjithe shpirtin plage..😥.ju kendofte zemra😰😰

  Gazmend XhafaGazmend XhafaMuaj më parë
 • 🥺🥺❤

  almida drizaalmida drizaMuaj më parë
 • Bravooo ju lumt goja super kenge

  Erieta ShaipiErieta ShaipiMuaj më parë
 • Un kendoft zemra na bet me te qare po dhe na kenaqet me zerin tuaj te embel jeni yje

  Entela LuljaEntela LuljaMuaj më parë
 • Zemra ju kendofte

  ujori ujoriujori ujoriMuaj më parë
 • 🥰🥰🥰🥰🥰🥰

  melinda ndrecamelinda ndrecaMuaj më parë
 • E keni qare me lot kete kenge. Ju lumte goja. Na prek shume kjo kenge ne qe jetojme ne emigrim. 😢😢😢

  HEIDDEN MUSICHEIDDEN MUSICMuaj më parë
 • Ju kendofte zemra na perlotet

  antonio plepiantonio plepiMuaj më parë
 • Ju lumtë goja

  Viktor LikaViktor LikaMuaj më parë
 • Shume prekese.Mjere ato nena qe u helmuan ne femijet e tyre .Mjere dhe ato gra qe rriten femije jetim 😥😥😥😥😥.Ju lumte goja jeni shume te mire.

  Luljeta SpahoLuljeta SpahoMuaj më parë
 • 😭😭❤❤

  Xhulja XhuliXhulja XhuliMuaj më parë
 • E paski qar kete keng Bravo sukses pa fund per te dy moter e vella Por kurbeti na largoi dhe kjo pandemia na shkateroi.

  gerta kollcinakugerta kollcinakuMuaj më parë
 • Fantastike si keng nje bravo te madhe

  Shpresa SelimiShpresa SelimiMuaj më parë
 • U lumt te dy si moter e vlla shum keng e bukur❤❤💞

  Blerina BuziBlerina BuziMuaj më parë
 • Shum keng e bukur

  Blerina BuziBlerina BuziMuaj më parë
 • Sh bukur kendon !

  Je SJe SMuaj më parë
 • Nje prsh nga mua izet qamili nga risilia e vlores.ndodhem ne emigrim.edhe sa sa e degjova kete kenge nuk ri dot nje dite pa e degjuar.bravi qe te dy moter e vella.shume bukur.teksti fantastik.complimenti.

  Izet QamiliIzet QamiliMuaj më parë
 • Super 😘🌹

  Elton SalihajElton SalihajMuaj më parë
 • Bravo 🤗🤗🤗❤️❤️❤️🌹🌹🌹

  Elton SalihajElton SalihajMuaj më parë
 • JU FALEMINDERIT DHE PER KENGET QE KENDONI NA KUJTONI GHITHMON NENAT DHE SHQIPERIN

  Fredi MojalliaFredi Mojallia2 muaj më parë
 • O bilbilat e shqiperise ju kendofte zemra po qaj para se ato te nisen jo vetem djemte po dhe vajzat Ju kendofte zemra

  Blerina VataBlerina Vata2 muaj më parë
 • Yje te lindur na kini kenaqur

  Alti AltiAlti Alti2 muaj më parë
 • Super keng bravo ju kendoft zemra u ndam per se gjalli

  Blerina DedaBlerina Deda2 muaj më parë
 • Ju bëftë zoti mbarë këngë e paçi gjithëmon

  Marsila MemajMarsila Memaj2 muaj më parë
 • Ju kendoft zemra

  Vefi LutajVefi Lutaj2 muaj më parë
 • 🤗🤗🤗🤗🤗🤗👍👍👍👍👍👍

  Vasilika HidaVasilika Hida2 muaj më parë
 • Ah more,cna bete te qajme,sa nenave shqiptare ju kane thare syte nga lotet,dhe care zemra nga malli, per femite qe kane ikure ne kurbete, the nuk edin se ku jane,ah moje SHQIPERI qe dhe sote,,,kullone gjake nga plaget qe te hapen,dhe akoma po te hapin,,,,

  Vasilika HidaVasilika Hida2 muaj më parë
 • I love you from Ardian Lumani from Dandenong

  Ardian LumaniArdian Lumani2 muaj më parë
 • Bravo 👏👏👏👏

  manuel kullimanuel kulli2 muaj më parë
 • Ju jeni thesar, lum ne qe ju kemi. Ju kendofte zemra. Shume bukur

  Sadi BallaSadi Balla2 muaj më parë
 • bravoooo... jeni super artista

  ina aaaniiiina aaaniii2 muaj më parë
 • Ju kendoftè zemra e suksese tè keni gjithmon😥🥰🥰

  Gentiana GoxhaGentiana Goxha2 muaj më parë
 • Gezim, krenari dhe lote. Ne qe jemi larg Atdheut, keto kenge te bukura, na prekin shpirtin, zemren njekohesisht na frymezojne e na bejne me te forte. Ju uroj gjithe te mirat shqiptareve kudo ku ndodhen. .

  Dimitris KodDimitris Kod2 muaj më parë
 • 👏👏👏👏 shum kenge e bukur....komplimenti

  Iljaz QepaballiuIljaz Qepaballiu2 muaj më parë
 • Ju kendofte Zemra na bet te qajme se i kemi njerzit e dashur ne gurbet 😭😭😭😭😭

  Eli CelaEli Cela2 muaj më parë
 • 😢😢😢🙏🙏🙏

  Etleva BerbiuEtleva Berbiu2 muaj më parë
 • 😘😘😍🤗super kenge ju lumte goja

  Ola BakuOla Baku2 muaj më parë
 • Ju kendofte zemra

  Bruna LiciBruna Lici2 muaj më parë
 • Bukur ju kendofte zemra gjithmone. Krenoemi o yje.

  Magdalena MoukaiMagdalena Moukai2 muaj më parë
 • 😢😢😢😭

  Najo NajoNajo Najo2 muaj më parë
 • Ju kendofte zemra kudo qofshi te dyve si moter e vella......

  Vlora TulumtdoraVlora Tulumtdora2 muaj më parë
 • Bravissimi 👍

  Lumturi VelaLumturi Vela2 muaj më parë
 • Dy zera te mrekullushem, ju kendofte zemra

  nikolin marvatajnikolin marvataj2 muaj më parë
 • super kenge te rrenqeth mishin kur e degjon...fiks per realitetin e shqipetareve qe jane ndare neper bote 😭😭😭

  tori anxhitori anxhi2 muaj më parë
 • Bravo super kenge 👏👏🌟🌟

  Jeta MartaJeta Marta2 muaj më parë
 • Super kenge bravo 👏🏻👏🏻👏🏻

  agim hoxhaagim hoxha2 muaj më parë
 • Bravo super si gjithmon

  Anisa SedaAnisa Seda2 muaj më parë
 • Zeri ketij djalit , qenka me te vertete i vecante ... bravo !!!!

  Majlinda FanninMajlinda Fannin2 muaj më parë
 • A kurbeti i mallkur ndoshta na shtoi te mira materiale le te themi po na.thau syte per prinderit

  Monda AgMonda Ag2 muaj më parë
 • Shum bukur lumsi kush nuk e ka jetuar kurbetin na qan shpirti per vendin ton😪🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱

  Blerina DemirajBlerina Demiraj2 muaj më parë
 • Respekte nga rruga e rre 😂🤘

  Jusuf NasifJusuf Nasif2 muaj më parë
 • 💔😔😭😭

  Istrefi epaIstrefi epa2 muaj më parë
 • Vetem te mir te keni te mrekullushm 💕😔😔😔😔😔😔😔😔😔😔😔🇱🇷🌏🇦🇱😔💕

  Shpresa danjaShpresa danja2 muaj më parë
 • Super kenge

  Alda BegajAlda Begaj2 muaj më parë
 • Bravo🙏😘😘

  Nertila GolemiNertila Golemi2 muaj më parë
 • Super kenge🙏sapo e degjova u preka shum!Ne qe jemi jasht shipris na mungojn keto kenge😘😘

  Nertila GolemiNertila Golemi2 muaj më parë
 • Super kenge bravo jurgen mariola

  Xhulia ZylaliXhulia Zylali2 muaj më parë
 • Bravo

  Maro RessMaro Ress2 muaj më parë
 • 🙌

  Alex MouzakiotisAlex Mouzakiotis2 muaj më parë
 • Bravo super rrrrr

  marsela Ballimarsela Balli2 muaj më parë
 • Aman na mbushet me lote shume prekese

  Moza HilaMoza Hila2 muaj më parë
 • ooo sa bukur o zot sa me rrenqethi

  Nurie ThomoNurie Thomo2 muaj më parë
 • Ju kendoft zemra per shqiptaret qe kane emigruar

  Pandeli TopllariPandeli Topllari2 muaj më parë
 • T'ju haj zemren ❤

  bocoy noiubocoy noiu2 muaj më parë
 • Me besoni o njerezpo me vdes babi nuk i del shpirti se nuk vjen dot motra e vogel na greqia po vian me shpirt

  Bosi BosiBosi Bosi2 muaj më parë
 • ca kenge ju kendofte zemera juve 👏👏👏😒😒bravi

  Esmeralda LamcjaEsmeralda Lamcja2 muaj më parë
 • Ju këndoftë zemra, motër e vëlla ,lum nëna që u ka.

  Lindita NasufiLindita Nasufi2 muaj më parë
 • Super kenge! Vetem po te kesh gur ne vende te zemres sdo ta ndjeje kete kenge qe e kendojne keta yje, as nje here se dogjoj deri ne fund, se kujtemet e kurbetit na kane shkaterruar.

  Argyro VasiliArgyro Vasili2 muaj më parë
 • Bravo

  dondon257 has123dondon257 has1232 muaj më parë
 • Super 😢💜💜💜

  vlore _ vlorevlore _ vlore2 muaj më parë
 • ❤️❤️

  Rexhina HysenllariRexhina Hysenllari2 muaj më parë
 • Bravo respekt 🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱

  Olti VloraOlti Vlora2 muaj më parë
 • ❤️

  Erlind SinaniErlind Sinani2 muaj më parë
 • 😭😭😭

  Erlind SinaniErlind Sinani2 muaj më parë
 • 👏👏😍😍

  Dajana MoneDajana Mone2 muaj më parë
 • ju kendoft zemra jeni me te miret ❤❤🎤🎤

  Gazmend MalajGazmend Malaj2 muaj më parë
 • Oh sa prekse Kur degjoj kete kenge mendoj me lot né sy per vellezerit e mi dhe 😢dhe per persona qé I dua shume

  Renata KamamiRenata Kamami2 muaj më parë
 • Kenge epaci

  Tane km SuloTane km Sulo2 muaj më parë
  • Na kujtuat ato kohe te kaluar a dhe te pa harruara rrofshi

   Tane km SuloTane km Sulo2 muaj më parë
 • Ju lumte me rrenqethet mishi kokrra. Kokrra kur ju ndegjoj ju kendofte zemra e paci jete

  anisa ahmetajanisa ahmetaj2 muaj më parë
 • Sa e degjova ne tik tok e hapa direkt bravo na bete per te qare shum e bukur ...

  Salida KoromonjSalida Koromonj2 muaj më parë
 • Bravo 👏👏

  Elona Ferdi DervishiElona Ferdi Dervishi2 muaj më parë
 • ⭐⭐🌹🌹🌹🌹🌹

  Mirela XhafaMirela Xhafa2 muaj më parë
 • kurbeti eshte me i rend per vajzat e reja te martuara e me femij te vegjel dhe u largohen burrat ne kurbet e mbeten vetem

  Ar RildiAr Rildi2 muaj më parë
 • Ju lumte goja e keni qare kete kenge. @Zaho Balili i pavdekshem, tekstet e tij do kendohen brez pas brezi

  seeni gztyseeni gzty2 muaj më parë
 • Ju lumt Goja qe e kendoni me shpirt. Sa Nena jane qe presin femijet e tyre e i dhemb shpirti qe edhe sot e kesaj dite presin me shpresen ti vijne... vec zemra e shpirti i nenes e di dhimbje per femijen... Ehhh ky emigrimi i mallkuar ...

  blu blublu blu2 muaj më parë
 • Ju lumte goja. Nuk ka fjale per ta pershkruar. Exelent job

  Valbona DikellariValbona Dikellari2 muaj më parë
 • Zot ca dritherime bravoo

  Paola paolaPaola paola2 muaj më parë
 • Bravo 🤗🤗

  Malvina LamajMalvina Lamaj2 muaj më parë
 • Super kenge 😍😍

  Ilir MukajIlir Mukaj2 muaj më parë
 • Une jam nga Veriu por i pelqej kenget e te gjitha trevave shqiptare, e verteta eshte qe une kur filloj te degjoj kenget nga jugu ju jeni me te preferuarit dhe ju uroj cdo te mire dhe sa me lart Bravo per kengen prefekte si gjithmone 😊

  Astrit BuciAstrit Buci2 muaj më parë