Menya 2 e Iftarit , Plot Shëndet dhe Bereqet 🤲🤲🤲

Përbërësit :
4 kofsha pule të ziera
i lyejm me vaj ulliri krip dhe pure domatesh
dhe i pjekim në furrë
Gjella :
vaj ulliri , 1 qepë, 1 karrot, 1 gotë oriz, 250 gr. spinaq, krip, piper i zi dhe 1 lugë e gj. pure domatesh .
Paça :
1 vezë
3 lug të gj. miell
5 lugë të gj. kos
1 thelb hudhre
600 ml. lëng pule
1 lugë e kafes krip
1 lugë e kafes gjalp
1 lugë e kafes biber i kuq
Llokumat :
1 vezë, 4 lugë të gj. kos, 1 lugë e kafes krip, 12 gr. pluhur për pjekje dhe 250 gr. miell . skuqen në vaj
Sallat me karrota:
3 karrota, pak vaj ulliri, 2 lugë të gj. arra , 1 lugë e gj. majones , 4 lugë të gj. ajkë dhe krip.
Sallata shope :
2 domate, 1 kastravec pak krip dhe djath 😋
Agjërim të leht dhe të pranuara 🤲
Për çdo video më të re na bëni Subscribe kanalin ton.
Bëni video share në profilet tuaja në facebook. Ju faleminderit
Na ndiqni edhe në:
Instagram: kuzhina_ealbes
Facebook: kuzhinaealbes
Twitter : HomemadeRecip

Subscribe us: goo.gl/dK8HDv
Për të na ndjekur me recetat e rradhës.
For to follow us with our newest recipe.

And if you like our video recipes Like, Share and Subscribe :)

Ju faleminderit që na ndiqni.
Thank you for following us.

Shkarko

Shikime
138,618

Komente

 • Ju lumshin duart dhe agjerim te let dhe te pranuar inshaalla

  Naxhie ReçiNaxhie Reçi20 ditë më parë
  • Amin , Faleminderit 🥰

   Homemade Recipes / Kuzhina e AlbësHomemade Recipes / Kuzhina e Albës19 ditë më parë
 • 👍👍👏👏❤️❤️🌹🌹🤲🤲

  Umer QerimiUmer Qerimi21 ditë më parë
 • Allahu ta shperblefte!💗💗💗💗

  Migena GenaMigena Gena22 ditë më parë
  • Amin 🤗

   Homemade Recipes / Kuzhina e AlbësHomemade Recipes / Kuzhina e Albës22 ditë më parë
 • a mund mos mi qit arra

  mahir elamahir ela23 ditë më parë
  • po mundet

   Homemade Recipes / Kuzhina e AlbësHomemade Recipes / Kuzhina e Albës23 ditë më parë
 • Pershendetje..ku po e blen kete pure domatesh se une po e gjej veq salc dmth ma e holle

  Ilire RexhajIlire Rexhaj27 ditë më parë
  • ne markete keni ne kiper, stokomak , ramstor , kam

   Homemade Recipes / Kuzhina e AlbësHomemade Recipes / Kuzhina e Albës27 ditë më parë
 • Kjo tava e fundit çka pregadite qka esht

  valmiravalmira27 ditë më parë
  • @Homemade Recipes / Kuzhina e Albës falminderit ❤ do e pregadis kysmet

   valmiravalmira27 ditë më parë
  • Paçë quhet si lloj çorbe eshte

   Homemade Recipes / Kuzhina e AlbësHomemade Recipes / Kuzhina e Albës27 ditë më parë
 • 😍👏🏻👏🏻

  All colors with MaidaAll colors with Maida27 ditë më parë
 • Te lumshin durt

  Drenuša AdemajDrenuša Ademaj27 ditë më parë
 • I mrekullueshem shum e mir..allahu na r pranofte agjerimin

  Cook With NelaCook With Nela27 ditë më parë
 • Abon memtregu qato arra spodi qfqrejon

  Arjeta SfishtaArjeta Sfishta27 ditë më parë
  • ben edhe pa arra

   Homemade Recipes / Kuzhina e AlbësHomemade Recipes / Kuzhina e Albës27 ditë më parë
 • Shum Respekt per punen Dhe pregaditjen Po nje keshill ndoshta Edhe Ma mire me pak kalori Se lukthi ekspolodon 🤔🤔🤔🤔 Urime Ramazani😀😀😀

  Nazlije KonjuhiNazlije Konjuhi27 ditë më parë
 • Urime muaji ishejtë i Ramazanit zoti shperbleft per kta meny te bukura të lumt Dashamire te pershendes ❤💙💜

  Hakije DzeladiniHakije Dzeladini28 ditë më parë
 • mir e dashur të lumshin duart mbar të shkoft

  Dhurata XhaferiDhurata Xhaferi28 ditë më parë
 • Te lumshin duart 🙏🙏

  SANIE HODAJSANIE HODAJ28 ditë më parë
 • Allahu te shperbleft per recetat qe jep shum te shishme😗😗😗

  Maj MajMaj Maj28 ditë më parë
 • Algjerim te leht allahu ta pranoft🤲👏👏gatimet👌😋😋

  Klea MetaKlea Meta28 ditë më parë
 • 😍😍😍

  Arlinda RexhepiArlinda Rexhepi28 ditë më parë
 • Te lumshin duart Allahu Jau pranoftë agjërimit të lehtë,

  Coaso TropojCoaso Tropoj28 ditë më parë
 • Te lumshin duart👌shum respekte nga une❤️Agjerim te lehtë🤲

  Lame 2020Lame 202028 ditë më parë
 • Pls subscribe ♥️

  Një Copëz JetëNjë Copëz Jetë28 ditë më parë
 • Super te gjitha Bravo.

  Sia IraSia Ira28 ditë më parë
 • po ato qirinjt sikur spranohen në fen islame

  Dhurata XhaferiDhurata Xhaferi28 ditë më parë
  • mvaret kush si e perjeton janë qirinj me arom trendafili per ta aromatizuar ambijentin ku do celim iftarin eshte nje ndjenj e mirë , ne qoft se e logjikojme me mir ne kohen e pejngamberit a.s nuk ka pasur rym dhe te gjith kan jetuar me qirinj te ndezur 🤷‍♀️

   Homemade Recipes / Kuzhina e AlbësHomemade Recipes / Kuzhina e Albës28 ditë më parë
 • Super oldu ama pacaya sirke uftl yakisir.

  Zuhre LilaiZuhre Lilai28 ditë më parë
 • Te lumshin duart perfekt 👍👍😘🌷

  Hasani SireteHasani Sirete28 ditë më parë
 • Te lumshin duart perhajr ramazonin zoti kabull🤲

  Zilixhe ZeqiriZilixhe Zeqiri28 ditë më parë
 • Te lumshin durt ne fal po naj kush nuk ka lakmon a osht gjyna klm

  Durisha ShalaDurisha Shala28 ditë më parë
  • a nuk eshte sevap te mesohet dikush te gatuaj qe nuk din

   Homemade Recipes / Kuzhina e AlbësHomemade Recipes / Kuzhina e Albës28 ditë më parë
 • Te lumshin ato duar te arta dhe Allahu ta shperblefte InshAllah je e mrekullushme zemer Te perqafoj

  Qerime ZerkaQerime Zerka28 ditë më parë
 • Te lumshin duart💖👌👌

  suna maksutisuna maksuti28 ditë më parë
 • Te lumshin duart perfekt 👌

  lina lindalina linda28 ditë më parë
 • Allahu na shtoft bereqetin dhe ty te lumshin duart...💖

  Eriola QefalijaEriola Qefalija28 ditë më parë
  • @Homemade Recipes / Kuzhina e Albës Amin 🤲

   Eriola QefalijaEriola Qefalija28 ditë më parë
  • Amin 🤲

   Homemade Recipes / Kuzhina e AlbësHomemade Recipes / Kuzhina e Albës28 ditë më parë