Dramë në Mirditë/ Rrufete dhe stuhia vrasin 250 krerë bagëti - Vizion Plus

www.vizionplus.tv
VizionPlusTV
VizionPlusTV
VizionPlusTv
Këto pamje të rënda vijnë nga fshati Zaj në njësinë administrative Selitë në Mirditë…Si pasojë e motit të keq me reshje të forta shiu e rrebeshi si dhe rrufe ka bërë që qindra krerë bagëti të ngordhin. Ngjarja e rëndë ndodhi pasditen e së premtes rreth orës 17 e 30. Banorët e zonës tregojnë ngjarjen e rëndë.Si pasojë e vetëtimave dhe rrufeve kanë ngordhur 250 krerë bagëti. Përveç dëmit të madhe ekonomik të paktën ka shpëtuar bariu i zonësBanorët i janë drejtuar autoriteve vendore për ndihmë.Ne i kemi kërkuar bashkisë të ndihmojë me sa të ketë mundësi. Mbi të gjitha bagëtitë ë ngordhura duhet të largohen menjëherë nga fshati. NGORDHIN 250 KRERE BAGETISTUHIA E BRESHRIT GODET ZONEN E MIRDITES

Shkarko

Shikime
62,871

Komente

 • sic bon shpiat e termetit ti japin dhe dhent keti tjetrit furgonin traktorin dyqanin

  Komenti KomentiKomenti KomentiMuaj më parë
 • FATKEQSI JUROJ GJITHTEMIRAT

  Bardhok BrushtulliBardhok BrushtulliMuaj më parë
 • Me vjen shume keq ishalla e ndimon shteti

  miriana crastamiriana crastaMuaj më parë
  • Ku me gjet shtetin

   Nok JakuNok JakuMuaj më parë
 • Shteti duhet ta dëmshpërblei që të qëndroi në këmbë prap kët njeri puntor .

  RrebeliRrebeliMuaj më parë
 • O,sa,,keq

  Sefer SinaSefer SinaMuaj më parë
 • Gjynah ca me bo

  luiza caniluiza caniMuaj më parë
 • Shyqyr ka shpetu bariu 100 mij lek ne muaj

  Denis KajaDenis KajaMuaj më parë
 • O zot i math ca i beri ati bariut 😢Mire qe desh e vrau rrufeja por ja hodhi dem punen e 1 jete.Shteti duhet ta ndihmoj.

  ermal hatellariermal hatellariMuaj më parë
 • E mbështes apelin tënd dhe solidarizohem me ju.

  Zulqufli IljaziZulqufli IljaziMuaj më parë
 • Shyqyr qe kan shpetuar njerezit ndihmoni o zot

  Florie HykaFlorie HykaMuaj më parë
 • Gjynaf pse nuk bije ne parlametn rrefeja

  Soni PepaSoni PepaMuaj më parë
  • Nuk bie rrufeja ne hale

   Nok JakuNok JakuMuaj më parë
 • Nuk bie rrufeja te politikanet por te keto bekumet

  selami hamzaselami hamzaMuaj më parë
 • Ishalla tu ndimojn po ne fier kure na mbyti vjosa te ndimat na i vodhen hajdutet e deputeteve dhe ne qe u demtuam nga permbytja nuk na ndimuan do vi ndima juaj deri te administrata dhe do raportojn qe e ndimuam personin qe u demtuan bagtit dhe ti nuk mer ndim mua dhe dy shoket e mi na tallen 8 muaj mbase 8 muaje me thirren ne emergjencen e prefektures i firmosi prefekti dhe mora ne telefon k.bashkis me tha qe do gjej menyren dhe do ti jap leket e permbytes ne shqipri del me i math bishti nga sqepari dhe populli eshe torturuar 30 vjet dhe do torturoet te si mora dot une 8 muaj flisja me skretarin e ministrise ne telefon nuk beet me shqiperija se 30 perqind e popullit kan ngelur ne shqiperi ose populli ndershem shtypet ne shqipri

  zini arapizini arapiMuaj më parë
 • Faleminderit te madhit Zot🙏 qe keni shpetu vete. E lutem qe edhe Bashkia Mirdite te ju ndihmoj.

  Ergita FilajErgita FilajMuaj më parë
 • Shyqyr qe ka shpetuar bariu

  Lumturi SinanLumturi SinanMuaj më parë
 • Zoti ju nihmoft e jau paste len bereqetin mrapa. E dashte Zoti e Shteti tja nihmoj sa do pak. Se ju paske ken ran shume

  Lulzim KrasniqiLulzim KrasniqiMuaj më parë
 • SubhAnallah

  Lumturi SinanLumturi SinanMuaj më parë
 • O sa gjyna tu ndimoj shteti do zoti

  Mace ArushMace ArushMuaj më parë
 • Bo bo gjynof i shkreti

  Shpetim GjuziShpetim GjuziMuaj më parë
 • Eudhu bilahi mine Shajtani raxhim

  adriatik ozoreanuadriatik ozoreanuMuaj më parë
 • Vertet kush Adhuron dicka tjeter vec Allahut. Allahu do ja veshtirsoj jeten. I lutemi Allahut zotit botrave qe ktyre tua letsoj hallin dhe ju dhent udhzim ne fen e tij Amin

  Bardhyl KuciBardhyl KuciMuaj më parë
  • @Enea Dervishi cdo njeri do jap llogari per fjalet qe nxjerr nga. Gija ti apo un qofsha

   Bardhyl KuciBardhyl KuciMuaj më parë
  • Po ik orre Kokre Injorantit çlidje ka feja ktu ajo esht nje fatkeqsi naturore edhe Keshilla jote i mungon atij çlidhje ka nje shqiptar me Fen Arrabe feje shqiptatit esht Shqiptaria.....

   Enea DervishiEnea DervishiMuaj më parë
 • Shume e dhimbeshme

  Edvin NebiuEdvin NebiuMuaj më parë
 • Gjynah por kjo eshte lajm i rralle Boteror

  VAGA Official TVVAGA Official TVMuaj më parë
 • Oooohhh sa keqardhje!

  Ilir MuskajIlir MuskajMuaj më parë
 • Më vjen shumë keq 😓🙏, zoti ju ndihmoftë të përballoni humbjen e madhe që ju ka goditur 🙏🙏

  Nikos AlNikos AlMuaj më parë
 • O zot sa gjynah😢😢😢😭😭

  Luli VeizajLuli VeizajMuaj më parë
 • Qeverrija to kethej.dhente kok me kok mos tu jap olgarkve atehere quhet qeverri,da shikojem

  Flamengo CampeonFlamengo CampeonMuaj më parë
 • Sa keq ,duhet patjeter ndihma e qeveris

  Dhurata RinxhiDhurata RinxhiMuaj më parë
 • Sa keq gjynah shume

  Saimir GjoniSaimir GjoniMuaj më parë
 • Sa gjynah shyqyr qe ska vdekje ne njerez Zoti i rujt dhe shteti i ndihofte 🙏🙏🙏

  Viktor HidaViktor HidaMuaj më parë
 • 😪😪😪😪😪😪😪😪😪😪😪😪😪

  Franga PerajFranga PerajMuaj më parë
 • Mire qeveria spo mendon per ta por po i godet dhe perendia!

  O. BaniO. BaniMuaj më parë
 • Sa gjynah

  Age GjoniAge GjoniMuaj më parë
 • Oh sa gjyna ..shyqyr qe ska pas fatkeqsi ne njerez te pakten e dhimshme😪

  Lejla MahmutajLejla MahmutajMuaj më parë
 • zoti ju ndihmofte me vjen shum keq edhe per bagetine po shuqyr qe ja mir njerzit.shteti duhet ti ndihmoj me pa tjeter.tja zevendesoj bagetin nje me nje

  f.h hf.h hMuaj më parë
 • E dhimbeshme, o shtet shite nje nga veturat me te liren qe keni dhe ndihmojeni ate malesor sepse nuk te kerkon asnje harxh per te mbajtur familjen e vet

  Sokol DhimaSokol DhimaMuaj më parë
 • Offfff sa gjynaf shume

  Катя АндруневичКатя АндруневичMuaj më parë
 • O zot i math shiko gjithcka 🙏🙏🤲

  Dallandyshe SeitajDallandyshe SeitajMuaj më parë
 • Ooh sa gjynah 🙏

  Alketa MucoAlketa MucoMuaj më parë
 • Nuk i bije POLITKANEVE TANE, skkon ke HALLEXHIU ,MIRE thone nuk bien rrufeja te (POLITIKANET)

  Milan 99Milan 99Muaj më parë
 • Jemi te vetmit ne ne shqiperi qe themi ngordhi ,gjithe bota e qyteruar thote vdes kur vdes nje kafshe pra me respekt sepse ato jane bashkeudhetare dhe bashkejetuese me njeriun perse te themi ngordhi pra ka nje kuptim pegiorativ.

  cris Reacris ReaMuaj më parë
 • Si mund te mbys rrufeja 250 Dele pernjeher cudi.

  Rudina GjetajRudina GjetajMuaj më parë
  • 😂😂😂😂🐐👍

   Kim, GaxhaKim, GaxhaMuaj më parë
  • S jane dele qorre, hapi syt mir

   Smith SelimiSmith SelimiMuaj më parë
 • Si ka mundesi qe vetem tek kafshet dhe shyqyr zotit asnji prekje njerezish nga stuhite votoni votoni PS sepse do tju vije ne ndihme kur te vijne zgjedhjet e tjera jepni voten ujqerve te PS ata do tju ngrejne gjendjen ekonomike tani mos prisni gje Ra termiti dhe nuk Kane strehuarfamiljet me shtepia prej dy vjetesh por flejne neper cadra

  Lili AdamoLili AdamoMuaj më parë
 • Zaiss

  Hajri VladiHajri VladiMuaj më parë
 • ME VJE SHUM KEQ PER KETE NDODHJE,

  Idajet SulejmeniIdajet SulejmeniMuaj më parë
 • Sa keqe 😒 Dhe shyqyre qe ka shpetuare i Zoti Dheneve 😒

  RozalitaRozalitaMuaj më parë
  • @Buci Bruno Flm pere korigjimin 💥 Po me kryesoria dhe me rendesishmija eshte qe shpetoi njeriu 💥Apo jo ?? Ndryshe munde te thuash ( Bagetiaaaa ) ju prsh dhe te keni nje mbremje te Bukure 🙋‍♀️

   RozalitaRozalitaMuaj më parë
  • Dhive jo dhenve

   Buci BrunoBuci BrunoMuaj më parë
 • Shteti I mutit duhet ti zevendesoi gjen e gjall me kushte lehetesuese njerzit

  Tzimis TzimarasTzimis TzimarasMuaj më parë
 • O zot sa gjynah

  Ana 2222Ana 2222Muaj më parë
 • 🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏😢😢😢

  ANTIPATREA 2⃣4⃣0⃣0⃣ANTIPATREA 2⃣4⃣0⃣0⃣Muaj më parë
 • Zoti te ndihmoft o burre malsie

  Ali SmakaAli SmakaMuaj më parë
 • Sesht e pa degjuar, shummm her, sidomos ne bjeshket larta ndodhin, ishallla ska vktm ne njerz, 😓🙏,

  Kim, GaxhaKim, GaxhaMuaj më parë
 • Sa gjynah 🥺🥺

  Arta ApostoliArta ApostoliMuaj më parë
 • Uuuuuaaaa sa keq

  Genta zh,italiGenta zh,italiMuaj më parë
 • Bo bo sa gjinof ezot ndimoje se esht gjunof

  Jmmy HasibraJmmy HasibraMuaj më parë
 • Po nuk ja.vra u shteti por nga Zoti fatkeqësi eshte ku vriten njrez 🙏🙏🙏

  Edison NothoriusEdison NothoriusMuaj më parë
 • e pabesushme 😢😢

  neri cotaneri cotaMuaj më parë
 • Awww sa keq

  Suela AldaSuela AldaMuaj më parë