Aida & Argjenda Doçi - Malli i motrave

Produced by FM Production & FM Network
Orkestroi: Agon Neziri
Koordinatorë: Naser Gashi, Bashkim Krapi & Sabri Fetahu, Mehdi Fetahu
FM PRODUCTION - fmproduction.al
ONIMA - smarturl.it/ONIMA
MALLI I MOTRAVE
Sa kanë gjethe pemët zemra është mërzitë
Për motrën n’gurbet që me të jam rritë
Ah sa kisha dashtë bashkë ditën me nisë
Me ty motra ime, ambëlsia e shpisë
Çdo ditë të kam motër në lutjet e mia
Me trup jam n’gurbet, me shpirt jam te shpia
Një vend mbetet zbraz’t sa herë e shtroj sofrën
Zjarri nuk po u digjka si mota për motrën
Ref.
Si syni me lotin
Si lutja me Zotin
Sado që jem' larg
Afër jemi prapë
2.
Sado me na nda fatet e kësaj bote
Zemra ime mbetet, ku është zemra jote
Kur u largun trupat, shpirtrat mbeten bashkë
Se zemrat e motrave janë ba për me u dashtë
Teksti dhe muzika: Fatmir Muja
©℗ FM Production & FM Network
Subscribe kanalet tona:
alnick.info
alnick.info
alnick.info
alnick.info

Shkarko

Shikime
1,180,022

Komente

 • Hmkosedfnbm k

  Kenan JashariKenan JashariDitë më parë
 • bukur fare 👩🏻‍🦳👧🏻

  Joris JorisiJoris Jorisi3 ditë më parë
 • Kang e qëllume ,,Respekt,,edhe nëse per çdo dit motrat takohen prap mërzitën njëra për qetrën.E per neve që jemi të shpërdara ska koment.😢

  YLLZA ALIUYLLZA ALIU4 ditë më parë
 • Disa her do ta msoj dhe dot dal në jetube

  Merisa MemajMerisa Memaj4 ditë më parë
 • Pse mallkoni kurbetin sju ka vu njeri pushken ne kok mundesh me u kthy vendin tend anytime haha kshuqe vet e keni zjedhur kurbetin mos Mallkoni kot hahahahahaha

  Unknown AnonymousUnknown Anonymous10 ditë më parë
 • 6 vjet qe sekam pa 😭😭😭 motrat

  Altin DaniAltin Dani18 ditë më parë
 • Nje bravo te madhe e meritoni kenge shum e ndjeshme dhe e bukur...sa her qe e degjoj nuk arrij ti komandoj lotet...me mungojn shum motrat♡..familja...

  Esmeralda HamzajEsmeralda HamzajMuaj më parë
 • Une nuk kam motër dhe nuk e di si ëshë motra 💖😭😭😭😭 por i kam qikat e agjes si motra 💖 por edhe qikat e agjes jan en gyrbet 💖😭😔😔😔

  Resmije KokaqiResmije KokaqiMuaj më parë
 • Kush ka motra boten ka ju dua motra shum🥺💋😥😔♥️💚😞😔😔😥🥺

  Mejreme BerishaMejreme BerishaMuaj më parë
 • Ju lumt na bete me lot Shum bukur e keni kendu

  Erza ErzaaErza ErzaaMuaj më parë
 • O sa bukur ju kendofte zemra me keni emocionu pafund me kte kenge

  Genta KejdaGenta KejdaMuaj më parë
 • Ah malli motres qe dy vite se kom pa motren 😭😭😭😭

  S mehmeti MehmetiS mehmeti MehmetiMuaj më parë
 • Jemi dy motra edhe me te vertet me mungon edhe pse dyjat jemi gurbet po larg njera tjetres kjo keng eshte shum e qellume

  ardita duriqiardita duriqiMuaj më parë
 • 💞💞👏🤗

  Brunilda BjeshkaBrunilda BjeshkaMuaj më parë
 • 👭♥️

  landi landilandi landi2 muaj më parë
 • Hysnije kelan

  Sevdije AdemiSevdije Ademi2 muaj më parë
 • Muzika me e mir ne bot😢😢

  Uvejs NuhiUvejs Nuhi2 muaj më parë
 • Shum keng e mir, ska ma mir se me pas motra! 😘

  Egzona LimolliEgzona Limolli2 muaj më parë
 • Shum po mërzit kjo kangë ka 2 Vite që s'i kam par motra edhe prindit e mi shum ka mori malli i dua shum ❤️❤️😘Me vertet një kangë shum e bukur bravo

  Bane KosovaBane Kosova2 muaj më parë
 • Me keni mallengyer, me kete kenge do pershendes motren time per ditelindjen e saj

  Eranda ZogaEranda Zoga2 muaj më parë
 • Ju lumtë të dyjave

  Mile BerishaMile Berisha3 muaj më parë
 • Shka je vesh si mu kon magjupe ashkalike ahahahaha

  Sabo SaboSabo Sabo3 muaj më parë
 • 23.01.2021........👭👭👭👭

  sara skerdisara skerdi3 muaj më parë
 • jemi shpërndarë nëpër shtete te ndryshme.. me zi po bëhemi bashke.. sa me mungojnë motrat.. sa shume qava me kte kenge😭

  Artesa MataArtesa Mata3 muaj më parë
 • Zot me i bekue motrat e mia

  Esmeralda CecaEsmeralda Ceca3 muaj më parë
 • Vala aid hiq Mir spo kndon

  Faik VeseliFaik Veseli3 muaj më parë
 • Shum bukur ja pra motren sen egjen aburrin mi mor edhe1000 apet mund te gjesh mos gjikoni ta humbni motren se nuk mund ta gjeni edhe ju qe nuk keni moter inshalla va val zoti nga nje moter une val zotit kam faleminderit zot qe make val njemoter faleminderit shum dashnia ime e 4 esht motra zotin mamin babin motren

  ENSAR NUHIENSAR NUHI3 muaj më parë
 • Shumire😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😫😫😫😫😫😫😫😫😫😫😫😫😫😫😫😫😫😫😫😫😫😫😫😫😫😫😫😫😫😫😫😫😫😫😫😫😫😫😫😫😫😫😫😫😫😫😫😫😫😫😫😫😫😫😫😫😫😫

  Milazim BerishaMilazim Berisha3 muaj më parë
 • Hdhfdhfh

  Milazim BerishaMilazim Berisha3 muaj më parë
 • Ajo asht ni kengtare edhe nje artiste shqiptare

  B. RaB. Ra3 muaj më parë
 • Ju lus per hir te allahit mos ofendoni me kete shçrehje

  B. RaB. Ra3 muaj më parë
 • gjdo dit te kam moter😭

  Arti FeratiArti Ferati4 muaj më parë
 • Ju lumtë goja se motra ështe dritê e diell ❤🌎

  Qefsere AliliQefsere Alili4 muaj më parë
 • Ah ska si motra #missingmysisters 🙏🙏🙏

  JU JUJU JU4 muaj më parë
 • Na keni prek ne piken e dobet 😭😭ahh bre Zot mos na lej larg😭

  Inna HoxhaInna Hoxha4 muaj më parë
 • 🐈🐕🐕🐶🐵🦁🐏🐑🦙

  Albina AbitiAlbina Abiti4 muaj më parë
 • Ju lumt dyjav ishalla zot ju run dyjav jeni shum te mir kjo muzik meka bo me lot edhe pse skam moter 😭😭😭

  Lundra BakrajLundra Bakraj4 muaj më parë
 • Pershendes Motren time me kyt keng qe e du si shpirtin ❤️🙏

  Marte PrecetajMarte Precetaj4 muaj më parë
 • Bravo nje keng qe te prek shpirtin Motra esht ilac per zemer

  Marte PrecetajMarte Precetaj4 muaj më parë
 • Edhe une dua ta kem motren pra

  Renis IsmailiRenis Ismaili4 muaj më parë
 • 😔😔❤️❤️❤️❤️

  Edonis GozaEdonis Goza4 muaj më parë
 • 😘😍❤❤ Aida Argjenda ju lumte nje kenge super per motrat

  ANXHELA RAKIPIANXHELA RAKIPI4 muaj më parë
 • Kam 6 vite pa I takuar 2 motrat e Mia dhe prindrit.mallkuar qofsh mo kurbet I mallkuar 😢😢😢

  Irma MizaIrma Miza4 muaj më parë
  • Mundsh me u kthy sesh nevoja me mallkua kurbetin vet e keni zjedhur

   Unknown AnonymousUnknown Anonymous10 ditë më parë
 • Ku I gjejn kto teshat katastrof edhe me I kerku Sen I gjejsh. Kenga bukur.❤️

  Suzana FariziSuzana Farizi4 muaj më parë
 • Kush ja din vleren vellau vellaut apo motra motres 👌

  tutifruti tutifrutitutifruti tutifruti4 muaj më parë
 • .

  Ganimete FetajGanimete Fetaj4 muaj më parë
 • Nje smuj me kuptu anipse këndojnë shumë mire, aspak se përjetojnë veq qatallohen mimikisht qe aspak sperkon me tekst,,,,shpresoj shume me marr si kritik te mire e me u permisu se nkrejt kënge qesi gjesteve bojn

  Ganimete FetajGanimete Fetaj4 muaj më parë
 • Qava deri sa e degjova kete kengë sepse po bahen 4vite që nuk i kam taku dy motrat e mia dhe 1vella që kam në angli,Zot bekoj të gjitha motrat dhe vellezrit tanē kudo që janë☝️🤲

  Elvisa EliElvisa Eli4 muaj më parë
  • @Uvejs Nuhi 🤔😕

   Aferdita KrasniqiAferdita Krasniqi2 muaj më parë
  • 😢😢😏sa veshtir ishalla zoti i ruan 🙏edhe un i kam femijet😕🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏

   Aferdita KrasniqiAferdita Krasniqi3 muaj më parë
 • Shum bukur za te mrekullushem edhe kanga shum e bukur e motra

  Drite GjokajDrite Gjokaj4 muaj më parë
 • 😭😭👭

  Lirije LaniLirije Lani4 muaj më parë
 • Me rrengjethi kjo keng 😔😔😔

  Gladiola 1992Gladiola 19924 muaj më parë
 • Ishalla bohem bashk sa ma shpejt me motra Kismet. Veres. Sa jemi larg me zemer jemi afer 👩🏻👩🏻👩🏻👩🏻👩🏻🤲🥰

  Voki VokiVoki Voki4 muaj më parë
 • 👎👎👎👎👎👎

  Imer SadikajImer Sadikaj4 muaj më parë
 • Shumë të mirë e keni qit ju lumtë

  Reina MehmetiReina Mehmeti4 muaj më parë
 • Po valla me trup ngurbet , me mend te familja te motrat , sa shpejt na ikin edhe ato dit pushimi . Gjithmon me mall .,

  Xhemile GashiXhemile Gashi4 muaj më parë
 • 😔Sa shume vuj qe jam gyrbet pa Prindrit pa Motren 🙏Lus Zotin qe nje dit te afert te kthena ne Kosov se malli po te mbytka ndal ngadal 😔😔😭😭

  Fatmire BinakuFatmire Binaku4 muaj më parë
 • 💔👯‍♀️😢

  Rovi BRovi B4 muaj më parë
  • I love this video, it’s so cute ❤️

   bilinas minibilinas mini4 muaj më parë
 • AAAAAAAAK

  Semir SelloskiSemir Selloski4 muaj më parë
 • Awesome!!!!

  bilinas minibilinas mini4 muaj më parë
  • Wonderful video, my friend! Shine on!?

   bilinas minibilinas mini4 muaj më parë
 • Ju lumt per kengen ! Kendofshi gjithmon se bashku ❤❤🙏🏼

  Shauka HodanShauka Hodan4 muaj më parë
 • Edhe mua me mungojnë kam 2 vjet e tre muj pa i par veq shyqyr qe kemi internetin e flasim a shkatrroi gurbeti😢

  Flori FloriFlori Flori4 muaj më parë
  • Edhe une kam 2 vite e 3 muaj shum me merr malli po Zoti na ndihmofte te shkojm 🤲🤲☺️☺️☺️

   Valbona ZdrallaValbona Zdralla4 muaj më parë
 • This is funny

  abbsnn coseabbsnn cose4 muaj më parë
  • Shume kenge e bukur,un kam 3 vjet pa i pare motrat e mia gurbeti na ndau 😭😭😭

   Shauka HodanShauka Hodan4 muaj më parë
 • Zemra ju kendoft shum këng e qellume motra per motren qdo her ndin mall sidomos kur je ne gurbet ke mallin edhe shum po me zemer je qdo her afer te pershendes moter je shpirti im 💞🙏

  Violeta KrasniqiVioleta Krasniqi4 muaj më parë
  • I love this video, it’s so cute ❤️

   Shauka HodanShauka Hodan4 muaj më parë
 • Ma mir po kendojka argjenda sa aida

  Naser MuhadriNaser Muhadri5 muaj më parë
  • Shume kenge e bukur,un kam 3 vjet pa i pare motrat e mia gurbeti na ndau 😭😭😭

   bilinas minibilinas mini4 muaj më parë
 • nice videosI’m living for this video!!!!

  hoiy vinosahoiy vinosa5 muaj më parë
  • Shume kenge e bukur,un kam 3 vjet pa i pare motrat e mia gurbeti na ndau 😭😭😭

   abbsnn coseabbsnn cose4 muaj më parë
 • Shum keng e bukur gjith jam kan afer motrav por se 3 vjet jam larguar edhe me mungojn gjdo dit e me shum 😢

  Lavdie Qatani 2019Lavdie Qatani 20195 muaj më parë
  • fantastic!

   Shauka HodanShauka Hodan4 muaj më parë
 • KENGE EMOCIONUESE 😪😪😪❤❤❤

  Marija DulajMarija Dulaj5 muaj më parë
 • You are the best

  seiom jvonyseiom jvony5 muaj më parë
 • Respekt per ju,Motra jem te dua fort te kam xhan e shpirt🥰💐💐

  Admin SelcaAdmin Selca5 muaj më parë
  • Ju lumtë sa këngë emir vërtetë prekse lum aj që ka moter ishalla sna hum dashuria as njeher po na shtohet qdondit eme shum për familjart tonë dhe dashamirt tonë ❣️❣️

   hoiy vinosahoiy vinosa5 muaj më parë
 • Kenga shum e bukur dhe mir po kendojn po performanca shum katastrof si me kan klas par

  Safet FazliuSafet Fazliu5 muaj më parë
 • Zemrat. Ju gzofshin gjthmon kendofshit jeni ⭐️⭐️♥️♥️👌 😥😥

  Voki VokiVoki Voki5 muaj më parë
 • Wonderful video, my friend! Shine on!?

  bowen voowybowen voowy5 muaj më parë
  • ♥️♥️♥️♥️♥️♥️

   Semra SeloskaSemra Seloska4 muaj më parë
  • Ohh argjenda ving ving syloooooo ♡♡♡♡♡♡♡

   seiom jvonyseiom jvony5 muaj më parë
 • O Zot sa e bukur e dhimbshme😭kam 9 vite qe se kam takuar motren time 😢😢😢

  Flora GjiniFlora Gjini5 muaj më parë
  • @Bahrije Sylejmani faleminers shuuum Zoti u rujt dhe juve🙏

   Flora GjiniFlora Gjini4 muaj më parë
  • Ooo inshaAlla sama shpejt ta ban i MADHI ZOT nasip e takohesh me motren tane e ma familje ZOTI I MADH ju dhashte shendet e ju rujt ku do qe jeni🤲🤲🤲🙏🙏🙏

   Bahrije SylejmaniBahrije Sylejmani4 muaj më parë
 • Na e thyet zemren me kete keng o zot sa me mungon motra ime 😢😭 ju kendoft zemra gjithmon ❤️❤️

  Albora NokaAlbora Noka5 muaj më parë
 • qashtu eshte motra eshte ilaqi shpriti

  Gashi EnsardGashi Ensard5 muaj më parë
 • 3 vjet si kom.pa motart e mia jam merzit shum 😢😢

  Dona DonaDona Dona5 muaj më parë
  • E ty argjenda cilen bur e ke fiksim me lan pa gru😭

   bowen voowybowen voowy5 muaj më parë
 • Shume kenge e bukur,un kam 3 vjet pa i pare motrat e mia gurbeti na ndau 😭😭😭

  minij hooiminij hooi5 muaj më parë
 • Kush ka motra ja din vleren ksoj kange une jam larg prej motrave dhe me dhëmbë shpyrti per to

  Anita jaAnita ja5 muaj më parë
 • Kjo Kong osht mir me flejt me ktha kurvat te botes

  lali te dualali te dua5 muaj më parë
 • Shume kenge e bukur,un kam 3 vjet pa i pare motrat e mia gurbeti na ndau 😭😭😭

  Mirela LekndreajMirela Lekndreaj5 muaj më parë
 • Aida qeto rroba ika pas veshur edhe te kanga "A mke harru" para 2 vjete 🙃🙈

  Blerta IseniBlerta Iseni5 muaj më parë
  • @Jeta Kastro ani 🙃

   Blerta IseniBlerta Iseni5 muaj më parë
  • Ju veq qat sen kshyrni kshyri moj punt e tua cka pot intereson sa her e vesh njeri teshat Zoti na rujt per qata shqiptart jan shum permas tu i ras hunt ne punet e huja Boll te mira jan edhe esht kanga qe ta dridh zemren per njerzit qe e kuptojn ska te bej me veshje po nejse 🤷‍♀️🤷‍♀️

   Jeta KastroJeta Kastro5 muaj më parë
 • Eshte ber kjo keng sikur ta kerkoja

  Valjeta DakuValjeta Daku5 muaj më parë
  • This looks so fun?

   minij hooiminij hooi5 muaj më parë
 • Ju lumtë sa këngë emir vërtetë prekse lum aj që ka moter ishalla sna hum dashuria as njeher po na shtohet qdondit eme shum për familjart tonë dhe dashamirt tonë ❣️❣️

  mikin liroumikin lirou5 muaj më parë
 • q

  Sofie GashiSofie Gashi5 muaj më parë
 • Ju lumt kendofshi gjithmone❤❤

  Aferdita GerguriAferdita Gerguri5 muaj më parë
 • Ohh argjenda ving ving syloooooo ♡♡♡♡♡♡♡

  dutoiu hourdutoiu hour5 muaj më parë
 • Shum bukur ju lumt se shum e vertet 👍👍👍💙💙❤❤🌹🌹🍒🍒ju rujt i madhi Zot🤲🤲🤲 shum keng e bukur 🍒🍒🌹🌹❤❤💙💙

  Ilir EminiIlir Emini5 muaj më parë
  • Ne zemer gjerat nuk mbarojne kurre,,,, Malli nuk ekziston per te na lumturuar,por per te na treguar se sa e madhe eshte aftesia jone per ti bere balle dhimbjes..!!

   mikin liroumikin lirou5 muaj më parë
 • Ju lumt ❤❤.gurbeti na myti qe 23 vite😭

  Ibadete IslamiIbadete Islami5 muaj më parë
  • 1 we ui

   dutoiu hourdutoiu hour5 muaj më parë
 • E ty argjenda cilen bur e ke fiksim me lan pa gru😭

  Alajdin BafqariAlajdin Bafqari5 muaj më parë
  • @Ganimete .S po aida taportet ika tmira po grue celit qish ika se hehe valla keq ubo dinjaja allahu na udhzoft amin inshalla 🤲

   Alajdin BafqariAlajdin Bafqari3 muaj më parë
  • @Alajdin Bafqari hahahaha dekaaaa kam degjuar se ka dy fëmij Aida ka tregue se ika Reporter e mira me fëmijë e Qelit 🤮🤮🤮

   Ganimete .SGanimete .S3 muaj më parë
  • @Ganimete .S haha garant valla inshalla ska gjal naseri se 🥺👰

   Alajdin BafqariAlajdin Bafqari3 muaj më parë
  • Hahahaha Aida e merr per djalin e Naser Qelit🤣🤣🤣🤣

   Ganimete .SGanimete .S3 muaj më parë
 • Çi e muzi për halla

  Tota MehmetiTota Mehmeti5 muaj më parë
 • U martue kjo kan ba fame hahaha

  Lili :DLili :D5 muaj më parë
 • alnick.info/round/FnUJoOWEovL-Q06dTcfuNw 🧡🧡🧡🧡🧡🧡🧡🧡🧡🧡🧡🧡🧡🧡🧡🧡🧡🧡🧡🧡🧡🧡🧡🧡🧡🧡🧡🧡🧡🧡🧡🧡🧡🧡🧡🧡🧡🧡🧡🧡🧡🧡🧡🧡🧡🧡🧡🧡🧡🧡🧡🧡🧡🧡🧡🧡🧡🧡🧡🧡🧡🧡🧡🧡🧡🧡🧡🧡🧡🧡🧡🧡🧡🧡🧡

  Psycho SecretsPsycho Secrets5 muaj më parë
 • alnick.info/round/FnUJoOWEovL-Q06dTcfuNw 🧡🧡🧡🧡🧡🧡🧡🧡🧡🧡🧡🧡🧡🧡🧡🧡🧡🧡🧡🧡🧡🧡🧡🧡🧡🧡🧡🧡🧡🧡🧡🧡🧡🧡🧡🧡🧡🧡🧡🧡🧡🧡🧡🧡🧡🧡🧡🧡🧡🧡🧡🧡🧡🧡🧡🧡🧡🧡🧡🧡🧡🧡🧡🧡🧡🧡🧡🧡🧡🧡🧡🧡🧡🧡🧡

  Psycho SecretsPsycho Secrets5 muaj më parë
 • alnick.info/round/FnUJoOWEovL-Q06dTcfuNw 🧡🧡🧡🧡🧡🧡🧡🧡🧡🧡🧡🧡🧡🧡🧡🧡🧡🧡🧡🧡🧡🧡🧡🧡🧡🧡🧡🧡🧡🧡🧡🧡🧡🧡🧡🧡🧡🧡🧡🧡🧡🧡🧡🧡🧡🧡🧡🧡🧡🧡🧡🧡🧡🧡🧡🧡🧡🧡🧡🧡🧡🧡🧡🧡🧡🧡🧡🧡🧡🧡🧡🧡🧡🧡🧡

  Psycho SecretsPsycho Secrets5 muaj më parë
 • Dibddu😭😫😭

  Milazim BerishaMilazim Berisha5 muaj më parë
  • Skwne😭😫

   Milazim BerishaMilazim Berisha4 muaj më parë
  • Euejejeiududidududdue7ege

   Milazim BerishaMilazim Berisha4 muaj më parë
 • Ko

  Milazim BerishaMilazim Berisha5 muaj më parë
 • Jbdedg😭😫

  Milazim BerishaMilazim Berisha5 muaj më parë
 • Malli per moteren asht shum i math qe 3 vjet nuk ekam pa motren ishalla zoti imadh largoet kjo pandemi e ESHO ma shpejt 😢😢👭😘😘

  lutjeta lulja morinalutjeta lulja morina5 muaj më parë
 • 😢👭😢😭😭😭☝💝💝

  lutjeta lulja morinalutjeta lulja morina5 muaj më parë
 • Ne zemer gjerat nuk mbarojne kurre,,,, Malli nuk ekziston per te na lumturuar,por per te na treguar se sa e madhe eshte aftesia jone per ti bere balle dhimbjes..!!

  Met DukaMet Duka5 muaj më parë