Ylli Baka & Agron Llakaj - Miniera e floririt (Official Video HD)

Facebook: ArkivaShqip
Instagram: arkivashqip

Teksti: Arben Duka & Agron Llakaj
Muzika: Klodian Qafoku
Fotografia: Arber Shehu
Klarinet: Renato Liçi
Kitare: Elton Muçi

Available on:
Spotify: open.spotify.com/album/2NmHst...
iTunes: music.apple.com/us/album/mini...

Shkarko

Shikime
637,399

Komente

 • Kenge prekese

  Paradise DParadise D2 ditë më parë
 • Mirë Ylli se ëshyë këngëtar .Por Goni i paparë .Respekte ore Artista.

  Gëzim MehmetiGëzim Mehmeti6 ditë më parë
 • Jeni te PA pare bravissimi

  Manushaqe CapuniManushaqe Capuni13 ditë më parë
 • Ju këndoftë zemra.

  Ali NerjakuAli Nerjaku16 ditë më parë
 • Bravo ju qofte🤴🤴

  Arsela KorcaArsela Korca18 ditë më parë
 • Jam Gjirokastrit me pelqen

  Vlora BloraVlora Blora18 ditë më parë
 • Ju lumte djema,,vendlindja nuk harrohet,,

  Edmond AlimaniEdmond Alimani25 ditë më parë
 • Agron Llakaj je kegtari i mir ne bote

  Klevis TarifaKlevis Tarifa25 ditë më parë
 • Ylli Baka je kegtari i mir ne bote

  Klevis TarifaKlevis Tarifa25 ditë më parë
 • suksese më të më dha akoma të arrini.......

  kujtim sojatikujtim sojati26 ditë më parë
 • Ju lumte Gone e Baka ! Jeni vertet gure te cmuar te Minieres se Arit Memaliaj dhe jo vetem !

  Liljana ZemaLiljana Zema27 ditë më parë
 • Memaliaj tepelena ka rritur djema levenda qe e kendojne kengen aq bukuro se u buron nga zemrao suksese

  Thellenxe CobaniThellenxe Cobani27 ditë më parë
 • Shume bukur

  Bdamla yilmaz FansBdamla yilmaz Fans28 ditë më parë
  • Bravo bobi

   Poli KristoPoli Kristo28 ditë më parë
 • Ju lumte

  Poli KristoPoli Kristo28 ditë më parë
 • Shume bukur

  Hjdj HdhdhdHjdj Hdhdhd29 ditë më parë
 • ♥️🇦🇱♥️

  ILIA MITIILIA MITI29 ditë më parë
 • Mos vdekshit kur bravo

  Novaia1 KrovNovaia1 Krov29 ditë më parë
 • ❤️tepelena

  Anxhela MemaAnxhela Mema29 ditë më parë
 • Perl qyteti im i lindjes …!

  Ana ManaAna ManaMuaj më parë
 • Prej Kosove jam me dul kjo keng ne TV youtube hyna tele me ja ba like ksaj bukurie natyrore dhe ksaj kenge te bukur dhe legjendes Agron Llakaj i cili është edhe patriot njehkohesisht :)

  Rendon BerishaRendon BerishaMuaj më parë
 • Shqiperia nen gjithmon ka lindur njers te ZGJUAR RESSPEKT

  BesnikBesnikMuaj më parë
 • 🤴🏻🥂🤴🏻🙏🙏🙏🙏👍🏻

  Daniele. ylber lalaDaniele. ylber lalaMuaj më parë
 • Ju Lumt goja 🔥🔥🔥

  Fatime MetkajFatime MetkajMuaj më parë
 • Bravooo yjeeeeeee

  Lisjana MatajLisjana MatajMuaj më parë
 • U këndoftë zëmra

  Selim MuhajSelim MuhajMuaj më parë
 • 🙏👏👏👏😍

  Sofika MetajSofika MetajMuaj më parë
 • 👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻

  Lerdian TrokaLerdian TrokaMuaj më parë
 • Te dy legjende. Jeni te pa zevendesueshem Shum kenge e bukur.👍👍👍👏👏👏❤❤❤

  Da DaDa DaMuaj më parë
 • Respekte jen njisha ju kendoft zemra bravo

  Afrim NazerajAfrim NazerajMuaj më parë
 • Hi

  agent stig babyagent stig babyMuaj më parë
 • Shume.kenge.ebukur.

  S__L__T TYBES__L__T TYBEMuaj më parë
 • Atje larg e kam Nenen 😍😍

  fier tiranfier tiranMuaj më parë
 • O Gone ...po kot Dole nga profil yt si humorist 😅

  gjoka sonigjoka soniMuaj më parë
 • Bravo shume kenge bukur 👏👏

  Filippos CaniFilippos CaniMuaj më parë
 • bravooooooo

  Jurgen VelaJurgen VelaMuaj më parë
 • Shqiperia jone e bukur🔥

  Julia KalluciJulia KalluciMuaj më parë
 • 🔥🔥🔥

  Daniel ArisDaniel ArisMuaj më parë
 • Agron Llakaj, nje djale Shqipërie, nje legjendë e gjalle e Arti tone Kombetar. Patriot dhe i dashur. Respekt pa fund 🙏❤

  Riza BarrukuRiza BarrukuMuaj më parë
 • Me mungon o Memaliaj im

  Jemi 1Jemi 1Muaj më parë
 • U zuri dhembi buke tani dhe beni si nostalgjik,po tu ripen edhe njeher veshet ne minera ta shikonit sumatriçen sa do i kendonit

  Hakuna matataHakuna matataMuaj më parë
 • Shqiperi o vend I mjer 30 vjet qe te kam dhjer te kam dhjer e te kam permjer me kta idiotet e mjer

  DADO DADODADO DADOMuaj më parë
 • Super...

  Lindita RiraLindita RiraMuaj më parë
 • Bravo ju lumt 👏👏

  Enena SenkaEnena SenkaMuaj më parë
 • AAAAAAAAA sa bukur ! Agroni i paska shtuar lezetin.

  Ana AnushkaAna AnushkaMuaj më parë
 • bravo ylli baka agron llakaj respekte

  Daniel MuskalDaniel MuskalMuaj më parë
 • 💪👍

  Emiljan HokjaEmiljan HokjaMuaj më parë
 • Qenga qytet I bukur mes lumit si eka emryn qyteti??

  InstegramSHQIPInstegramSHQIPMuaj më parë
 • Respekte per ju mjeshtra

  Sander KaciSander KaciMuaj më parë
 • Respekte Ylli baka dhe agron llakaj nga saranda

  Benz BoyBenz BoyMuaj më parë
 • KISHA 20 E CA VITE QE SE KISHA PARE ME KETE VEND NE 1998 ATY ME GRABITEN MI MOTEN TE GJITHA LEKT DHE MAKININ ME KANE GJELLUAR ME KALLASH PASKAN DALE MALLKIMET E MIA E SHUM TE TJERVE ......

  Tone SeioTone SeioMuaj më parë
 • Gjithmon esht bukur ti kendosh vendlindjes tende, super.

  Frroku alban FrrokuFrroku alban FrrokuMuaj më parë
 • 💃💃💃💃💃ju kendofte shpirti per gjithe jeten👏👏👏

  eniolaeniolaMuaj më parë
 • Arben Duka legjenda❤️

  Olger ramaOlger ramaMuaj më parë
 • Vendlindja dhe vuajtjet nuk harroen kurre,bravo bravo jeni patriote me vlera.

  Sokrat XhemaliSokrat XhemaliMuaj më parë
 • Ska gje me t'bukur se kur i kendon vendlindjes balten qe ti ke shkelur balta ne vendin tend sikur mjalta ket ja din vleren vetem ata qe jan ne gurbet 😥

  Flora floraFlora floraMuaj më parë
 • Respekte pa funteeeeee

  marieplayroblox deuschmarieplayroblox deuschMuaj më parë
 • A more Agron leshi. Bone dhe ti kenge.

  CARPEDIA UKCARPEDIA UKMuaj më parë
  • Duket qe te pelqen preshi

   Στεφανος ΛακαςΣτεφανος ΛακαςMuaj më parë
 • Po Memaliaj ka ngel Shkretetire 😒😒😒🙋‍♀️

  RozalitaRozalitaMuaj më parë
 • UJI XHAM ORE

  Toni SeiToni SeiMuaj më parë
 • Kur lexova titullin mendova se ishte nje kenge tjeter per Metën.

  Erinda LugaErinda LugaMuaj më parë
 • Ju lumt goja👏 Vjosa vazdon dhe post ne Mallakaster. Beni nje kenge edhe per Mallakastren ❤️

  Ilia bekogianniIlia bekogianniMuaj më parë
 • Vend i bukur te pakten 1 her ne jet duhet vizituar

  Valbona SulejmaniValbona SulejmaniMuaj më parë
 • HALLALL 📌

  jimmys SHKELQIM mantse MANCEjimmys SHKELQIM mantse MANCEMuaj më parë
 • Ju lumte goja .shum kenge prekese .

  Elsa RistaElsa RistaMuaj më parë
 • Memaliaj Tepelena atje ku gjemon pushka edhe pena 🥺❤ nostalgji

  Klodian EleziKlodian EleziMuaj më parë
 • Kur bej ruge te gjata me nxirni mallin me kete kenge me behet ruga avion sikur hidhem me Koke te shkembi balenes e dal te kasapana U kendoft zemra gjithmone prsh nga lafshoku

  Albert GjergaAlbert GjergaMuaj më parë
 • Shuume bukur ju lumt goja🥰🥰

  Danis DanisDanis DanisMuaj më parë
 • Bravo Ylli & Goni ju kendofte zemra jini te preferuarit e mi vendlindja nuk harrohet kure jini të paarritshëm bravo 🌟🌟👏👏👏

  DANJELA THIMO PENODANJELA THIMO PENOMuaj më parë
 • Jeni te mrekullushem

  Julia DraJulia DraMuaj më parë
 • Mos vdekshin kurr keta zerat qe i kan dhen muzikes shqiptare kaq vler ..na kenaqni shpirtin ..kur na mer malli per token ton degjojm ty Yll

  Tzena IslaTzena IslaMuaj më parë
 • Bravo ju lumt goja dhe mendja per keto vargje per kete qytet te vogel po me vlera

  Diana SevdariDiana SevdariMuaj më parë
 • Hallall ja u befte zoti capajevat e xhaxhajt

  Edmond DostiEdmond DostiMuaj më parë
 • Mire ylli..po dhe agroni u bo kongetar🤦🏻‍♂️

  Andi And1Andi And1Muaj më parë
  • @kamela Shehaj spo ngel me njeri pa u bere 😂😂me shume ka kengetare sesa degjues😂😂

   Andi And1Andi And1Muaj më parë
  • Prit kur t behesh dhe ti😂😂😂

   kamela Shehajkamela ShehajMuaj më parë
 • Jam nga Veriu por tashi po e shof sa Mrekulli qenka Memaliaj.Gjynaf sa potencial paska per Turizem.E rrethume nga ai lum madheshtor duhet te ishte plot Restorante,Hotele me pamje.Duhet te terhiqej Turizmi me Programe Muzikore,Kulinarine e zones,Ato pallatet e vjetra te ktheheshin ne Hostele,Te krijohej muncia e Hiking neper male,Rafting me anije te vogla.Pse jo the nje teleferik i vogel.Gjynaf sh vend i bukur

  Jimi JJimi JMuaj më parë
 • Qyteti Memaliaj ❤️ Agron Llaka &Ylli Baka ...nje bashkpunim i bukur per 1 keng qe sdo ket kurr vdekje ...!!

  Katerina FabioKaterina FabioMuaj më parë
 • Kenge E Mbrekullueshme!

  Suzana VangjeliSuzana VangjeliMuaj më parë
 • 🙂🙂🙂🙂

  Paro VejzatiParo VejzatiMuaj më parë
 • 2 florinj jeni njeri me I mire se tjetri ❤ju dua shum te dyve. Respekte .shendet paçi❤

  Maria MarulkaMaria MarulkaMuaj më parë
 • Bravo, super kenge. Vertete zera spektakolar, nuk perseritet me ky duet, kjo harmoni zerash e tingujsh. Jeni artist te kalibrit botror. Zdi me ke tju krahesoj, sme vjen ne mendje asnje artist qe tju perngjaj. Te dy jeni krye rropq..a e ato rropt megjithe kenget tuaja se na keni hapur k..in . Ky kokqoshja kendon me theks grek kurse ky fispredha do i fus turinjt gjithandej tpuuuu

  Fieri FieriFieri FieriMuaj më parë
 • Eh memaliaj , rrofshin kenget qe te kujton qe ekziston se te tjeret te kan harruarrr

  Festim FestimFestim FestimMuaj më parë
 • Agron bythlepirsi i politikes Turp te kesh Mos genje vendin tend dhe popullin shqipetar se te njohin se kush je.

  Kur LegjendaKur LegjendaMuaj më parë
 • Bravo 👏

  Vlore VloreVlore VloreMuaj më parë
 • DY YJET E JUGUT E TER SHQIPERISE. KRENARI KOMBETARE SI PERSONA DHE NE KARIEREN PROFESIONALE JENI TE MREKULLUESHEM .JU DUAM SHUME .MERITONI DASHURI DHE RESPEKT POPULLOR.❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️

  Flora GushaFlora GushaMuaj më parë
 • Bravo bravooo

  Louiza HidaLouiza HidaMuaj më parë
 • Braviiiiiiiiiiiii 2 artista

  Jeta KokaJeta KokaMuaj më parë
 • Bravoo👏👏👏👏

  Entela SeitiEntela SeitiMuaj më parë
 • Ju kendofte zemra te dyve shume bukur vendelindja mbetet vendelindje bravo per dedikimin

  Gezim AjdiniGezim AjdiniMuaj më parë
 • !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!🙏🙏🙏👏👏👏👏

  Albana KociuAlbana KociuMuaj më parë
 • Respekte Artista ❤

  Ernest FacjaErnest FacjaMuaj më parë
 • Braaaavoooooo nk ka si ju ,krenaria e shqiperis

  Fatbardha BehajFatbardha BehajMuaj më parë
 • Jam nga Burreli kjo kenge me pelqen jasht mase,,respekte per jugun

  SANDOKAN TIGRISSANDOKAN TIGRISMuaj më parë
  • 👏👏👏👏

   Smartal ServiceSmartal Service18 ditë më parë
 • Bravo 🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱

  Selman HaxhiajSelman HaxhiajMuaj më parë
 • Te dy keta kan punuar ne minjerat e Memaliajt 🙂 bravo per kengen

  Adrian IllyrianAdrian IllyrianMuaj më parë
 • O gone je me mire so aneja lerja kengen yllit se nuk I mban dot 6 kunguj nen nje sqetull.

  manjola korrikumanjola korrikuMuaj më parë
  • @iksi dyfisht PO ti ia bere gjellen gruas . Kujdes mos.e djek se ha dajak pastaj mor daje

   manjola korrikumanjola korrikuMuaj më parë
  • @iksi dyfisht jam pa pune

   manjola korrikumanjola korrikuMuaj më parë
  • ik se tu dogj gjella ty . lerja komentet te papunve

   iksi dyfishtiksi dyfishtMuaj më parë
 • Dy artista te medhenj jane bere bashke,ju lumte goja👏👏👏

  Inter MondialeInter MondialeMuaj më parë
 • Ju lumte goja 🙏❤💙💚

  Marjana DidiMarjana DidiMuaj më parë
 • Kenge koti ,nuk me pelqeu fare, ky ylli kot fare

  You don’t know me bitchYou don’t know me bitchMuaj më parë
 • Suksese

  Bledar NanajBledar NanajMuaj më parë
 • Kjo Atedhedashuri duhet tna mekohet pasi po humbim ardhmerin e Kombit tone ...ju pergezoj perzemersisht nga Koreja e Jugut

  Aurel VrapiAurel VrapiMuaj më parë
 • Bravo cuna vendlindja eshte parajsa me e madhe qe kemi ne jete,komplimentet me te mira per yu zoterinj

  Jimmy KJimmy KMuaj më parë